Zavřít reklamu

Hledáte vhodného e-mailového klienta pro macOS? Potřebujete, aby byl spolehlivý, rychlý a hlavně uživatelsky jednoduchý? Nejste spokojeni s nativní aplikací Mail od Applu? Pokud jste si alespoň na jednu z těchto otázek odpověděli kladně, tak mi dovolte, abych vás přivítal u recenze e-mailového klienta s názvem eM Client.

eM Client možná někteří z vás znají z konkurenčního operačního systému Windows, kde se těší značné oblibě. I když eM Client pochází z českých vod, tak se nenechte zmást – strčí totiž do kapsy nejeden světový e-mailový klient. Zdržme se tedy úvodních formalit a pojďme se eM Clientu podívat na zoubek.

Proč eM Client?

Český národ je známý tím, že nerad přijímá nové věci a nové technologie. Většinou se projevují věty typu „Proč bych měl měnit něco, co funguje dobře?“Otázka na tuto odpověď je naprosto jednoduchá – protože to může fungovat ještě lépe. Chápu, že jste možná spokojeni s jiným e-mailovým klientem, a to dost možná proto, že s ním spokojeni chcete být. Co když vám ale řeknu, že eM Client je naprosto revoluční především svou rychlostí a nyní je už k dispozici i na macOS? Všichni, co si tento článek čtete z Macu nebo MacBooku a eM Client na správu e-mailů ještě nepoužíváte, byste měli zbystřit.

Samozřejmostí je možnost nastavení vícero e-mailových účtů. E-maily si můžete naimportovat například z Googlu účtu, z iCloudu a nebo z Office 365 (a samozřejmě dalších internetových schránek). Jak už jsem zmínil v úvodu, tak mezi silné stránky eM Clientu patří rychlé vyhledávání a indexace, intuitivní ovládání či jednoduchý import dat.

emclient_Fb

Uživatelské prostředí

Co se týče vzhledu a designu samotné aplikace, tak nemám jednoduše co vytknout. eM Client působí velice odlehčeně a probouzí ve mně příjemný dojem, že právě díky němu si konečně udělám pořádek v mé e-mailové schránce a s největší pravděpodobností už nebudu mít odpor e-mailovou schránku vůbec otevřít. Pokud vám vzhled eM Clientu nevyhovuje, můžete si jej upravit podle svého gusta. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit skutečnost, že je k dispozici více než 20 lokalizací včetně opravy pravopisu. eM Client se totiž při prvotním spuštění nastaví do angličtiny a samozřejmostí je možnost českého jazyka (a ještě aby ne, když se jedná o českou aplikaci).

design_emclient

E-maily

Odesílání e-mailů je naprosto jednoduché a velice oceňuji přítomnost textového editoru. Právě textový editor není i v dnešní době standardem ostatních e-mailových klientů. eM Client jej naštěstí přináší a přináší jej v tom nejlepším světle, v jakém může. Před odesláním si tak můžete veškerý text jakkoliv naformátovat, změnit barvu, velikost textu, přidat seznamy a další. Velice se mi taktéž líbí funkce pojmenovaná Odložené odesílání. Pomocí ní si totiž můžete nastavit čas, kdy se má e-mail odeslat. Pokud například píšete e-mail pozdě večer a chcete jej odeslat až další den ráno, tak si jednoduše navolíte datum, čas a necháme eM Client, aby se o odeslání postaral.

Co se týče zobrazování mailů, tak je dle mého názoru naprosto fantastická funkce pro jednoduché odhlášení z odběru reklamních zpráv. Když se totiž přihlásíte, mnohdy i nevědomky, k odběru reklamních zpráv, tak musíte v příchozím e-mailu složitě hledat odkaz pro odhlášení se z odběru novinek. eM Client vám ulehčí práci a udělá to za vás. Vám už poté jen stačí v hlavičce mailu kliknout na tlačítko Odhlásit se z odběru zpráv. Zároveň se také v hlavičce zobrazuje upozornění ohledně stahování obrázků, kde si můžete zvolit, že chcete stáhnout obrázky jen pro tento e-mail a nebo že chcete důvěřovat odesílateli a stahovat obrázky automaticky.

Není to jen o e-mailech

Správný e-mailový klient by měl především zvládat přehlednou správu všech e-mailů. Až jakmile se podaří tohoto pomyslného milníku dosáhnout, tak by se vývojáři měli snažit o prosazení dalších funkcí. V případě eM Clientu se to doopravdy povedlo. Správa e-mailů je zde naprosto dokonalá, tak proč uživateli nezpříjemnit používání ještě dalšími funkcemi? V eM Clientu se tak můžete těšit například na skvěle vypadající kalendář, díky kterému už nikdy neztratíte přehled o vašich schůzkách. Mimo kalendáře zde najdete také záložku Úkoly, ve které si můžete přehledně psát důležité zadání, které musíte splnit. Skvělé využití vidím také v přehledné sekci Kontakty. Zde se nachází, jak už název napovídá, veškeré vaše kontakty. Jednoduše si můžete navolit zobrazení, například seřazení podle společnosti nebo podle umístění, mně však naprosto vyhovuje forma vizitek.

Chatování je výhodou

V dnešní době už se dá plno věcí řešit prakticky ihned pomocí chatu. Chat je ve většině případů neformální a v e-mailovém klientu může sloužit například pro rychlou domluvu mezi vícero zaměstnanci. Nemusíte si zbytečně zahlcovat schránku dalšími maily, když je můžete jednoduše během několika sekund vyřešit skrze chat. Výhodou je, že nemusíte zbytečně zapínat prohlížeč a přihlašovat se na Facebook, popřípadě nemusíte mít zapnutou žádnou další chatovací aplikaci – vše se děje uvnitř eM Clientu. Pro spuštění chatu stačí jednoduše v pravé části klienta rozkliknout záložku Chat, kliknout pravým tlačítkem do prázdného pole a zvolit možnost Nový kontakt. Zde už poté zadáte chatovou službu, adresu, další informace a volbu potvrdíte. Poté už můžete bez problému chatovat.

Závěr

Pokud hledáte profesionální e-mailový klient, který by měl být rychlý, spolehlivý a intuitivní, tak je pro vás eM Client pocházející z České republiky naprosto ideálním kandidátem. Splňuje naprosto všechno a ještě více, co si od e-mailového klienta můžete přát. Zaujme vás design a možnost jeho úpravy, nadstandardní funkce například v podobě chatu či odloženého odesílání a další. eM Client navíc nedávno začal podporovat PGP šifrování, čímž se váš e-mail stane ještě bezpečnějším. Pokud tedy hledáte náhradu za váš stávající e-mailový klient, není na co čekat. eM Client vám poslouží tak, jak jen nejlépe bude umět.

.