Zavřít reklamu

Vývojář Jan Dědek, který má už na svém developerském kontě má několik aplikací, například známou Periodic Table+ přichází s novinkou. Hra Catch It Now není vůbec lehká, vyžaduje vaší trpělivost, logické myšlení a především přesnost. Hlavně trpělivost vám opravdu svědomitě prověří.

Hra vám nabízí až 50 úrovní s různou tématikou pozadí, například: lesy, louky, hory, pouště… Celý smysl hry je chytit všechny mouchy s co nejmenším počtem bublinek. Za každou nevyužitou bublinku dostáváte body navíc, které vylepší vaše celkové skóre. Avšak to není tak jednoduchý úkol, jak se zdá. Mouchy poletují sem tam a v každé úrovni mají naprosto jinou trajektorii letu. Jan Dědek hru ještě ztížil překážkami, například v podobě dřevěných trámu, které jsou téměř v každé úrovni, ale i například větrem, který vám změní pečlivě zvolenou dráhu bubliny. Chycení mouchy se tak stává ještě náročnější. V takovýchto případech je třeba zaměstnat mozek a mít předem naplánovaný čas vypuštění bubliny. Je dobré vzít v potaz, že bublinka postupně zvyšuje svou rychlost a naopak, když se jí v cestě objeví nějaká překážka, sníží svojí rychlost a může podle překážky zcela změnit svůj směr. Hru si můžeme ulehčit správně nafouklou bublinkou. Když podržíte na bublince prst, nafukujete jí a tím můžete bublinku zvětšit, ale je v tom háček, musíte bublinku vypustit dřív, než praskne. Velikost bubliny navíc má vliv na její rychlost a na počet bodů, které se při chycení mouchy hráči připíší. Ve vyšších levelech je pro jejich úspěšné dokončení nutné bubliny dokonce kombinovat a správně načasovat.

Mé hodnocení je až na pár maličkostí kladné, protože mi hodně překvapilo, jak tak jednoduchá hra dokáže zaujmout na několik hodin. Na druhou stranu musím napsat, že jeden z nejvýznamnějších nedostatků je, že hra Catch It Now postrádá šmrnc. Grafika je na můj vkus až příliš strohá a neškodilo by něco, co by bylo lákavější pro oči. Zkrátka by bylo dobré dát této hříčce nějaký slušivější a modernější kabát. Hra je kompatibilní s iPhone 3GS, 4, 4S, 5, iPod touch třetí, čtvrté a páté generace a se všemi modely iPadů.

w/id608019264?mt=8″]

.