Zavřít reklamu

Nabíjení u Apple Watch je řešeno magnetickou kolébkou, kterou už jen stačí přicvaknout k zadní straně hodinek. Ačkoliv se na první pohled tento způsob jeví jako poměrně komfortní a praktický, má bohužel i svou stinnou stránku, kvůli níž se Apple prakticky uzamyká do vlastní pasti. Už v případě Apple Watch Series 3 navíc cupertinský gigant nepřímo naznačil, že by konečně mohla přijít podpora standardu Qi. Na ten se mimo jiné spoléhají například i iPhony a je celosvětově nejrozšířenější metodou pro bezdrátové nabíjení. Apple si však razí vlastní cestu.

Podle dostupných informací si nabíječka Apple Watch zakládá na Qi technologii, kterou si Apple jen upravil a vylepšil pro své potřeby. V jádru se ale jedná o velice podobné způsoby. Když se vrátíme ke zmiňovaným Apple Watch Series 3, je nutné zmínit, že tato generace podporovala nabíjení u některých Qi nabíječek, což s sebou pochopitelně přineslo řadu otázek. Doba však letí vpřed a ničeho podobného jsme se následně už nedočkali. Je vlastně dobře, že si gigant razí vlastní cestu, nebo by naopak bylo lepší, kdyby se sjednotil s ostatními?

Uzamčen ve vlastní pasti

Již několik expertů argumentovalo s tím, že čím déle Apple s přechodem čeká, tím horší to pro něj ve skutečnosti bude. Samozřejmě pro nás, běžné uživatele, by bylo nejlepší, kdyby si Apple Watch rozuměly i s běžným standardem Qi. Ten totiž najdeme prakticky v každé bezdrátové nabíječce či stojánku. A právě v tomto je onen problém. Výrobci se tak musí rozhodovat, jakou část nabíjecího stojánku obětují ve prospěch Apple Watch nabíječky, případně zdali ji vůbec zakomponují. Jistou nápovědou na změnu byla i dříve oznámená nabíječka AirPower, u které jsme tradiční nabíjecí kolébku neviděli. Jak ale všichni víme, Apple její vývoj nedokázal dotáhnout do konce.

USB-C magnetic cable Apple Watch

Prozatím to tedy vypadá tak, že jednou stejně přijde chvíle, kdy se Apple bude muset sjednotit s ostatními a přinést univerzálnější řešení. Tím si však pochopitelně vytvoří i řadu problémů. Zajistit kompletní přechod nemusí být úplně jednoduché, obzvláště s přihlédnutím na záda samotných hodinek, kde se mimo jiné nachází řada důležitých senzorů pro monitoring zdraví uživatele. Ty by teoreticky mohly způsobovat nemalé potíže. Na druhou stranu Apple jakožto nejhodnotnější firma světa prostředky pro co možná nejlepší řešení určitě má. Uvítali byste, kdybyste si vaše jablečné hodinky mohli nabít na jakékoliv bezdrátové nabíječce, nebo vám vystačuje současné řešení v podobě proprietární magnetické nabíjecí kolébky?

.