Zavřít reklamu

Ceny pohonných hmot neustále rostou. Cena za barel ropy téměř atakuje své maximum z roku 2008, což způsobilo podstatné zdražování. Podle aktuálních dat z ČTK vyjde litr Naturalu 95 průměrně na 42,77 Kč, zatímco litr nafty dokonce na 44,15 Kč. Samozřejmě cena u některých čerpacích stanic může být dokonce ještě vyšší. Jak přes smartphone najít nejlevnější stanice ve vašem okolí? Existuje hned několik osvědčených způsobů.

Cena benzínu

S hledáním nejlevnějších čerpacích stanic ve vašem okolí vám může náramně pomoct česká aplikace iPumpuj, kterou si můžete na váš iPhone stáhnout z App Storu. Po jejím otevření se vás program zeptá na používání polohových služeb, což vám doporučujeme povolit. Podle toho dokáže aplikace určit pro vás nejbližší stanice. Uživatelské prostředí je nesmírně jednoduché, díky čemuž je snadné se v appce zorientovat a prakticky v okamžiku tak najít, co potřebujete. Dokonce si můžete benzínky seřadit podle těch nejbližších, nejlevnějších, nebo oblíbených. Jak již poslední kategorie napovídá, vámi často navštěvované stanice si můžete označit jako oblíbené a mít tak o nich lepší přehled.

V aplikaci se vždy nacházejí aktuální ceny paliv na téměř všech čerpacích stanicích. O sběr samotných dat se totiž starají přímo řidiči, kteří v rámci programu mohou aktualizovat momentální ceny a dát ostatním uživatelům vědět, kde mohou nejlevněji natankovat. Potěšit navíc dokážou i další zajímavé funkce. Aplikace totiž informuje o otevírací době, případně vás dokáže k dané stanici navigovat, respektive spustit příslušnou aplikaci (Apple Maps, Google Maps, Waze) s již zapnutou navigací na dané místo.

Webová aplikace mBenzin.cz: Vývoj ceny pohonných hmot
Webová aplikace mBenzin.cz

Další možností je použití webové aplikace mBenzin.cz, která v jádru funguje prakticky stejně. Konkrétně se totiž jedná o web, který sleduje vývoj cen na jednotlivých čerpacích stanicích, přičemž svůj podíl nesou i samotní návštěvníci stránek. Ti totiž mohou aktualizovat samotné ceny i služby jednotlivých benzínek. Na tomto webu můžete najít všechny podstatné informace, od aktuálních cen benzínu a nafty, LPG, CNG, až po ceny a mapy STK, přehled pokutovaných stanic a celkový vývoj cen. Při vyhledávání stanic v okolí pouze stačí do příslušného řádku zadat vaši adresu. Následně si je můžete seřadit podle paliva, které potřebujete.

.