Zavřít reklamu

Facebook udělal minulý týden ze svého mobilního Messengeru vývojářskou platformu pro třetí strany, protože naznal, že je čas jednu z nejpopulárnějších aplikací pro komunikaci nadále rozvíjet. U startu Messenger Platform mohlo být i české studio DynamicDust. Díky němu můžete doslova zapálit svět.

Hned při představení nové Messenger platformy Facebook ukázal několik desítek aplikací, které jsou integrovány do jeho aplikace a různým způsobem vylepšují nebo zpestřují komunikaci.

Mnohem snadněji nyní můžete přátelům posílat GIFy (i třeba sebe samotného), vytvářet vlastní emoji, převádět text do zvukové podoby a nebo zapalovat svět. Právě poslední zmíněná vychytávka pochází z dílny pražského studia DynamicDust.

Pyro! byla původně samostatná aplikace, ve které jste mohli libovolnou fotografii nebo video „oživit“ ohnivými efekty. Podpalovat jste mohli domy nebo třeba největšímu nepříteli rozžehnout plamen na hlavě. To vše můžete nově dělat přímo v Messengeru, kam bylo i Pyro! integrováno.

„Málem jsme zprávu od nich vymazali,“ prozradil Jablíčkáři k začátkům spolupráce s Facebookem technický ředitel DynamicDust Dominik Hádl. Facebook totiž vývojáře kontaktoval přes webový formulář a zpráva se zprvu tvářila jako spam. Pak už ale šlo vše ráz naráz.

„Po několika rozhovorech a desítkách e-mailů jsme zjistili, že je naše aplikace Pyro! (tehdy tři týdny stará) zaujala a že se s ní baví zaměstnanci po celém Facebooku,“ popisuje Hádl. „Proto nás oslovili, abychom byli jedni z prvních, kdo vydá partnerskou aplikaci propojenou s Messengerem.“

Pyro! pro Messenger se nachází jako každá jiná aplikace v App Storu, ale propojení s aplikací od Facebooku je výhodné v tom, že ji můžete stáhnout také přímo z Messengeru. V řádku nad klávesnicí kliknete na tři tečky a již můžete instalovat všechny dostupné aplikace.

Na převedení své aplikace dostalo nakonec studio DynamicDust jen necelý měsíc, dříve nechtěl Facebook o svých plánech prozradit nic konkrétního. „Nejdřív jsme nevěděli vůbec nic. Pak už nám museli prozradit víc, ale na odevzdání hotové aplikace jsme dostali jen necelý měsíc,“ uvedl Hádl s tím, že se ještě rozhodli původní aplikaci celkově vylepšit, což zabralo další čas.

Nakonec se ale vše stihlo a povedlo, ke spokojenosti Facebooku i DynamicDust, kteří se již rozhlíží, jak by dále své partnerství s Messengerem rozvinuli. „Pyro! si pár dní po vydání stáhlo přes 50 tisíc lidí, máme na aplikaci skvělé ohlasy,“ pochlubil se technický ředitel DynamicDust.

Můžeme očekávat, že Facebook představením několika desítek aplikací s rozvíjením svého Messengeru nekončí. Jednak vyšly vývojářské nástroje, které zařídí příliv dalších aplikací, a také nedávné představení Messengeru jako platformy pro posílání peněz ukázalo, že Facebook má velké plány.

[app url=https://itunes.apple.com/app/pyro!-for-messenger/id965765842]

.