Zavřít reklamu

Od chvíle, kdy se z Facebook Messengeru stala samostatná aplikace, uběhlo osm let. Odpovědět na soukromé zprávy v prostředí aplikace Facebook není možné již pět let. Nyní to vypadá, že se funkce soukromých zpráv vrátí zpět do hlavní aplikace. První zprávu o tom přinesla Jane Manchun Wont, která si v mobilní aplikaci Facebook všimla sekce Chats.

Podle jejích slov vše napovídá tomu, že Facebook v současné době testuje funkci soukromého chatu v prostředí své hlavní mobilní aplikace. Příslušná oblast v tuto chvíli nicméně postrádá některé základní funkce, na něž jsou uživatelé zvyklí z Messengeru – reakce, podpora hlasového a video volání, možnost zasílání fotografií a další.

CEO Facebooku Mark Zuckerberg má v plánu sloučit soukromé zprávy všech tří aplikací, spadajících pod Facebook (Instagram, Facebook a WhatsApp) do jedné. V praxi by to mělo vypadat tak, že jednotlivé aplikace bude možné i do budoucna používat individuálně, ale zároveň bude například uživatelům Facebooku umožněno odeslat šifrovanou zprávu uživatelům služby WhatsApp, a naopak. Podle Wong je pravděpodobné, že Facebook ponechá uživatelům k dispozici aplikaci Messenger i po návratu funkce chatu do aplikace Facebook.

Facebook vydal k celé věci prohlášení, v němž mimo jiné uvedl, že testuje způsoby, jakými by mohl vylepšit uživatelskou zkušenost lidí využívajících aplikaci Facebook. Messenger zůstane podle vyjádření společnosti funkční, samostatnou aplikací. V závěru svého prohlášení Facebook uvedl, že nemá žádné další detaily, o které by se mohl podělit s veřejností.

Facebook Messenger

Zdroj: MacRumors

.