Zavřít reklamu

Pokud jste někdy na portálu eBay, anebo na jednom z čínských tržišť, zadali do vyhledávání slovíčko iPhone, tak jste si zajisté všimli hned několika skvělých nabídek. iPhony a často i ostatní jablečná zařízení se na těchto portálech mohou zdát doopravdy velmi levná a lákavá. Pravdou ale je, že vám v dnešní době nikdo nedá nic zadarmo, a pokud je něco až podezřele levné, tak v tom většinou je háček. Proto byste při nakupování zařízení z podobných portálů měli být mimořádně obezřetní. I když v popisu stojí, že je iPhone ještě zabalen, tak to nutně nemusí být pravda. Vložit rozbalené balení iPhonu opět zpátky do folie v dnešní době rozhodně není žádný problém.

V případě, že jste si na eBay či na jiném podobném portále vyhlédli iPhone, který vypadá skvěle, podle popisu je ještě zabalený a jeho cena je velmi nízká, tak zbystřete. Ve většině případech je totiž s takovým telefonem něco špatně. Mnoho prodejců na eBay takovým způsobem prodává repasované telefony, které svou kvalitou neodpovídají té originální. Na takových iPhonech je často vyměněný displej či baterie, může být pozměněná také část základní desky, či jakýkoliv jiná součástka. Samozřejmě není nic na tom, když je iPhone opravený, anebo má například vyměněnou baterii. Jde spíše o to, jakým způsobem je tato oprava provedena. Těmto prodejcům na eBay jde především o zisk, takže se celé opravy provádí velmi rychle a tím vzniká například to, že v iPhonu kompletně chybí nějaká součástka anebo šroubek. Pro větší zisk jsou poté prodejci schopni využít také náhradní díly velmi špatné kvality – například displej s nekvalitními barvami anebo celé šasi zařízení s odlepujícím se Apple logem na zádech.

Na to, jakým způsobem dochází k prodeji takových zařízení na eBay, upozornil známý YouTuber Hugh Jeffreys. Ten na svém kanále před několika dny publikoval video, ve kterém opravuje iPhone, jenž si jeho známý koupil právě od jednoho z pochybných prodejců na eBay. Zařízení samozřejmě na první pohled po rozbalení vypadalo jako nové, veškeré vady se však začínají projevovat až časem. Nejlépe ale špatně opravené zařízení poznáte tak, když se na něj podíváte zevnitř. Hugh Jeffreys ve svém videu poukazuje na to, jak takový nekvalitně opravený iPhone vypadá. Využití neoriginální baterie, vyměněný displej, chybějící šroubky a dokonce i falešná krabička – i takto může vypadat iPhone, který je na eBay prezentován jakožto nový a nerozbalený. Pokud chcete takový iPhone vidět na vlastní oči, tak stačí, abyste níže uvedené video dokoukali od samotného začátku až do konce. Samozřejmě tímto „nehážu“ všechny prodejce do jednoho pytle – čest výjimkám.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text





Čtěte více



.