Zavřít reklamu

[youtube id=“1Y3MQrcekrk“ width=“620″ height=“360″]

Hry, ať už na konzolích, ale pomalu také na mobilních zařízeních, se stávají stále více realističtějšími a snaží se hráče maximálně upoutat a vtáhnout. Zážitek z hraní může být umocněn různě, například kvalitním audio systémem, a nyní nabízí další možnost vylepšeného zážitku Philips. Jeho chytré žárovky Hue se nově budou rozsvěcet podle toho, co se děje na obrazovce.

Philips oznámil první takovou spolupráci s Frima Studiem a jeho populární kooperativní platformní hrou Chariot, která je dostupná pro Xbox One. Chariot bude první hrou navázanou na chytrý systém Philips Hue, jehož žárovky budou automaticky synchronizovány a budou svítit takovou barvou a v takové intenzitě, jak si bude žádat herní průběh.

V praxi to bude znamenat, že když vás v Chariotu napadne nepřítel, žárovky Hue se rozsvítí červeně, když se rozvine barevná rostlina, rozsvítí se váš pokoj právě v jejích barvách. Možnosti jsou takřka nekonečné a půjde jen o to, jak vývojáři možnosti svítícího systému využijí.

[youtube id=“mAmYUt1-5Rg“ width=“620″ height=“360″]

Philips navíc pokračuje ve své spolupráci se Syfy a připravuje své žárovky Hue také na nový film Sharknado 3: Oh Hell No! (Žraločí tornádo 3), který má premiéru 22. července. S aplikací Syfy Sync (dostupná jen v americkém App Storu) bude možné také tento film propojit se světly v obývacím pokoji. Tentokrát Hue funguje na principu odposlechu, kdy podle zvuku pozná, jaká světla rozsvítit.

Prozatím se jedná pouze o první vlaštovky, ale lze očekávat, že Philips bude chtít svůj systém rozšířit i na další hry a potenciálně i platformy. Již nyní si světla samotná skvěle rozumí s iPhony a iPady, a tak bychom se mohli časem dočkat reakcí našich chytrých světel také na hry v iOS zařízeních.

Zdroj: MacRumors, The Verge
Témata: , , , ,
.