Zavřít reklamu

Philips Hue patří už několik let mezi nejoblíbenější chytré doplňky do domácnosti. Nyní se chytré žárovky od Philips stávají ještě zajímavějšími, jelikož dostávají podporu konektivity skrze Bluetooth. Ta s sebou přináší nejenom rychlejší prvotní nastavení, ale především eliminuje nutnost zapojit společně se žárovkami také další prvek v podobě mostu, jež je za normálních okolností vyžadován pro jejich spárování a ovládání.

Philips nabízí Bluetooth konektivitu prozatím jen u trojice základních žárovek – Hue White, Hue White Ambience a Hue White and Color Ambiance. Nabídka by se nicméně měla během roku značně rozšířit i napříč dalšími produkty. Podobně lze očekávat i rozšíření na ostatní trhy, protože zmíněné žárovky s Bluetooth jsou v současné době dostupné pouze ve Spojených státech.

Zatímco dosavadní generace žárovek Philips Hue vyžadovala ke své plnohodnotné funkčnosti přítomnost mostu připojeného k Wi-Fi routeru, nové žárovky si vystačí pouze s Bluetooth konektivitou, prostřednictvím které komunikují přímo s telefonem. Díky tomu se pro nové uživatele řady Hue zjednodušuje prvotní nastavení a především mizí nutnost pořizovat společně se žárovkami most.

Nicméně připojení přes Bluetooth s sebou přináší i jistá omezení. Žárovky především nepodporují platformu HomeKit a tudíž je nelze ovládat pohodlně přes Siri nebo skrze ovládací centrum, ale pouze prostřednictvím aplikace. Navíc lze tímto způsobem připojit maximálně 10 žárovek, nastavit pouze jednu virtuální místnost a není možné využívat časovače pro různé akce.

Dobrou zprávou ale je, že most lze kdykoli dokoupit a žárovky připojit standardním způsobem, novinka totiž podporuje oba standardy – Zigbee i Bluetooth. Více informací o nových žárovkách Philips Hue s Bluetooth je k dispozici na stránkách meethue.com, případně na Amazonu.

.