Zavřít reklamu

V poslední čtvrtině roku 2015 bylo celosvětově expedováno 8,1 milionu chytrých hodinek, což znamená meziroční nárůst o více než 316 procent. Podle odhadů Strategy Analytics, která nejnovější data zveřejnila, roste popularita „náramkových počítačů“ nejrychleji v severní Americe, západní Evropě a Asii.

Nejžádanější byly s obrovským náskokem Apple Watch, jejichž prodeje odpovídají 63 procentům celého trhu s chytrými hodinkami. Na druhém místě byl Samsung s 16 procenty.

Švýcarští výrobci tradičních mechanických hodinek, s jejichž úspěchy se standardně srovnávají úspěchy všech ostatních, zaznamenali meziroční pokles prodejů o 5 procent. Poprvé jich bylo expedováno méně než chytrých hodinek – odhaduje se 7,9 milionu kusů. O nastupující vlnu digitálních technologií se téměř nezajímají.

Jediným velkým švýcarským výrobcem hodinek snažícím se zaujmout část velkého nového publika je TAG Heuer. Ten v listopadu představil model Connected, při ceně 1 500 dolarů (necelých 36 tisíc korun) nejdražší chytré hodinky se systémem Android Wear. I tento model ale slouží spíše jako uvedení do světa TAG Heuer. Firma totiž těm, kteří si model Connected zakoupí, nabízí o dva roky později a za příplatek 1 500 dolarů vyměnit digitální za mechanickou verzi. TAG Heuer vyexpedoval 1 procento ze všech chytrých hodinek v poslední čtvrtině roku 2015.

Zdroj: Apple Insider
Foto: LWYang
.