Zavřít reklamu

Ano, jsme teprve v půlce, ale víceméně se dá již polemizovat nad tím, co bude tím „největším“ v Apple světě za rok 2024. Samozřejmě za to může i událost WWDC24, která mnohé prozradila. Všichni jsme totiž čekali na to, co společnost ukáže s ohledem na umělou inteligenci. A jsme zklamaní? 

Bude rok 2024 hodný zapomnění, nebo se na něho bude vzpomínat třeba jako na rok 2017, který přinesl mnoho revolučních novinek? Finální rozuzlení si řekneme až v sumáři na konci roku, nicméně nyní můžeme rekapitulovat ten půl rok, který je už za námi, a naopak vyhlížet ten, který je před námi. Dále uvedený text je jen subjektivním pohledem na věc a rozhodně s ním nemusíte souhlasit. 

Apple Vision Pro 

Právě toto je ten velký produkt, který ale jen prošumí kolem. Jestli se ho někdy u nás oficiálně dočkáme, je navíc otázkou. Velká věc to pak je především s ohledem na to, že je to první model nového segmentu, který se začal prodávat teprve letos, ale to je tak všechno. Úspěch zatím nemá, a protože byl ostatně představen už loni, rozhodně nebude tím hlavním v Apple světě roku 2024. 

iPady 

Nehledě na to, co přinese nový iPad mini nebo 11. Generace základního iPadu, modely Pro ani Air nedokážou přesvědčit natolik, aby byly vychvalovány do nebes a aby na ně bylo kdo ví jak dlouho vzpomínáno. Mají tedy fajn novinky, to rozhodně ano, narostla nám i velikost Airu, ale je to „jen“ evoluce, mírná a očekávaná. 

Počítače 

Tady není nic, co by nějak vyčnívalo z portfolia. I pokud dostaneme varianty čipu M4, očekáváme navýšení výkonu a dalších parametrů, nic moc víc se tady ale neodehraje, ani v laptopech ani desktopu. Upřímně řečeno k tomu ale ani není důvod. 

iPhony

16. generace bude určitě zajímavá, a to svými účelnými novinkami. Větší displeje potěší, líbit se může i nové tlačítko, ale nebude zde opět nic, proč by mělo být na iPhony 16 dlouhodobě vzpomínáno. Překvapit by mohl jen iPhone SE, ale ten se chystá pravděpodobně až na příští jaro. Podobu iOS 18 už také známe, a i když jsou zde některé fajn novinky, nejedná se o ty nijak zásadní. K Apple Intelligence se nicméně dostaneme ještě dále.

Apple Watch 

Černým koněm soutěže jsou jistě Apple Watch X. Tady se Apple po těch letech může skutečně předvést a ukázat nám něco jiného a nového, pokud se tedy bavíme o základní řadě, protože zde samozřejmě máme ještě Ultry (jejichž třetí generace určitě nepřekvapí). Byla by škoda, kdyby si Apple nechal ujít příležitost a promarnil ji. Místo hitu tak může být klidně prosté zklamání. Apple Watch X ale prozatím jistě jsou žhavým adeptem na produkt roku. 

Apple Intelligence 

Je to průšvih, a to velký. Co si budeme nalhávat, pokud se AI Applu někdy dočkáme, může to být až v řádu několika budoucích let. Za hranicemi naší zemičky může mít větší úspěch, my ale ostrouháme. Apple Intelligence bude jistě figurovat v rekapitulacích, ale u nás až na tom nejnižším místě žebříčku, za což může nutnost mít zařízení v americké angličtině a ostatně i to, že kvůli DMA u nás nebude k dispozici ani pokud si na ni své zařízení nastavíte, takže smolík na druhou. 

Ostatní 

Nové AirPody jistě mohou oslovit, a i když jde o malé zařízení, jeho význam může být o poznání větší. Apple TV ani nového HomePodu se pravděpodobně nedočkáme, takže tady nic. Velkým překvapením by byl AirTag 2. generace, ale ani ten není analytiky očekávaný, skládačky také přijdou až později. Z toho všeho vyplývá, že rok 2024 bude minimálně pro nás jen dalším běžným rokem a nezbyde než vyhlížet ten následující. 

.