Zavřít reklamu

Apple se jakožto společnost neúčastní největších technologických konferencí a naopak razí vlastní přístup, kdy si tyto události pořádá sám. Právě proto se každý rok můžeme těšit na hned několik akcí Apple Event, během nichž dochází k představení těch nejzajímavějších novinek a nadcházejících plánů. Většinou se konají 3-4 konference ročně – jedna na jaře, druhá při příležitosti vývojářské konference WWDC v červnu, třetí se o slovo hlásí v září, v čele s novými iPhony a Apple Watch a celé to ještě uzavírá říjnová keynote odhalující poslední novinky roku.

Z toho tedy jasně vychází poměrně důležitá informace. První keynote roku 2023 by měla být doslova za rohem. Ta se běžně koná buďto v březnu, nebo v dubnu. V tomto ohledu záleží na tom, jak Apple vlastně stíhá vývoj, a zdali se má vůbec s čím pochlubit. A právě nad tím letos visí hned několik otazníků. Pojďme se proto společně zaměřit na to, co nás pravděpodobně čeká nyní v březnu. Ve finále Apple své věrné fanoušky pravděpodobně příliš nepotěší.

Jarní keynote v ohrožení

V komunitě jablíčkářů se totiž začínají šířit zprávy o tom, že se jarní keynote letos dost možná nedočkáme. Podle prvotních úniků a spekulací se na jaře letošního roku měl gigant pochlubit s poměrně zajímavými a přelomovými produkty. V souvislosti s jarní keynote byl nejčastěji skloňován již dlouho očekávaný AR/VR headset, který má zásadně rozšířit jablečné portfolio a ukázat, jakým směrem se mohou budoucí technologie ubírat. Jenže to čert nechtěl, Apple opět nestíhá. Přestože nyní mělo dojít k pouhému představení, zatímco vstup na trh byl naplánován na pozdější část roku 2023, tak i přesto muselo dojít k přesunutí na vývojářskou konferenci WWDC 2023, která se odehraje ve zmiňovaném červnu.

Tím doslova padly plány na onen nejzásadnější produkt, který na sebe měl poutat pomyslnou záři reflektorů. Tím Applu v rukávu zůstává už jen poslední eso – 15″ MacBook Air, respektive tedy zcela obyčejný Air ve větším těle. Právě v tom je zásadní problém. Je totiž otázkou, zdali se Apple pustí do plnohodnotné konference, pokud má připraven pouze jeden v uvozovkách „důležitý“ produkt. Z toho tedy vychází současné obavy o to, zdali se březnová keynote vůbec uskuteční. Moc šťastně to ale zatím nevypadá. Aktuálně se proto pracuje se dvěma verzemi – buďto se konference odehraje v dubnu 2023 a dojde k představení 15″ MacBooku Air a Macu Pro s Apple Silicon, nebo se od jarního Apple Eventu výjimečně upustí.

tim_cook_wwdc22_predstaveni

Co přinese březen?

Nyní si pojďme posvítit na to, co nás vlastně v březnu čeká. Posunutá keynote totiž ještě neznamená, že by nás Apple nemohl ničím překvapit. Ve hře je totiž ještě příchod nové verze operačního systému iOS 16.5, kterou Apple začal koncem února testovat. Ani v tomto případě to však bohužel není nejšťastnější, ba právě naopak. Objevují se totiž obavy, zda je vůbec v silách cupertinského giganta stihnout systém uvést ještě v březnu. Ve finále je tedy dost pravděpodobné, že nás nic přelomového v tomto měsíci zkrátka nečeká a na to pravé překvapení si tak ještě nějaký ten pátek budeme muset počkat.

.