Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi vlastníky Apple Watch, tak už jste nejspíše zjistili, že se v rámci jejich operačního systému watchOS nachází ovládací centrum, stejně jako na iPhonu či iPadu. V ovládacím centru Apple Watch se však nachází ikona, kterou byste v ovládacím centru iPhonu či iPadu hledali marně. Tato ikona má vzhled divadelních masek a mnoho uživatelů netuší, k čemu slouží. Pokud mezi tyto uživatele patříte i vy a chtěli byste zjistit, co divadelní masky dělají, tak dočtěte tento článek až do konce.

Jak lze režim kina využít?

Název tohoto režimu, tedy režim kina, není rozhodně vybrán náhodou – lze jej totiž využít především v kině, či divadle. Jak jistě víte, tak lze obrazovku Apple Watch aktivovat buď tak, že na ní klepnete prstem, anebo tak, že zvednete vaše zápěstí směrem nahoru, jako byste se na hodinky chtěli podívat. Pravdou ale je, že v tom druhém případě hodinky“pohyb“ často rozpoznají špatně, a tak se může displej rozsvítit i tehdy, kdy to není třeba. Za klasických podmínek vás tohle nejspíše nevyruší, avšak v kině či divadle, kde je naprostá tma, může být rozsvícená obrazovka hodinek velmi rušivým elementem.

Přesně tuto situaci režim kina řeší. Po jeho aktivaci bude zajištěno, že se displej hodinek po jakémkoliv pohnutí ruky jednoduše nerozsvítí. S aktivním režimem kina tak displej hodinek rozsvítíte jedině tak, že se displeje hodinek dotknete prstem, anebo třeba tak, že stisknete digitální korunku. Kromě toho, že je režim kina perfektním pomocníkem v kině či v divadle, tak jej můžete využít také při spánku, tedy pokud s Apple Watch spíte. Při nočním převalování se totiž může displej Apple Watch rozsvítit, což může vzbudit vás, anebo třeba vaší drahou polovičku. V případě, že s Apple Watch usínáte (například kvůli zaznamenávání spánku), tak si příště zkuste režim kina před spaním aktivovat.

Jak lze režim kina aktivovat?

Aktivace režimu kina není vůbec nic složitého. Jak už jsem zmínil v úvodu, tak se režim kina nachází v ovládacím centru. Pokud jej tedy chcete (de)aktivovat, tak na domovské obrazovce Apple Watch přejeďte prstem z dolní hrany směrem nahoru, čímž se ovládací centrum otevře. Pokud se nacházíte v nějaké aplikaci, tak ovládací centrum otevřete tak, že na spodní hraně displeje chvilku podržíte prst, a poté klasicky přejedete směrem nahoru. Zde už jen stačí klepnout na ikonu s divadelními maskami. Pokud je pozadí masek zbarvené do oranžova, režim kina je aktivní, pokud je políčko zašedlé, režim je deaktivovaný.

Diskuze k článku

    Asi řešim už fakt blbosti, ale ani ty dvě masky v piktogramu toho režimu vám nenapoví, že se to jmenuje režim divadla a ne kina?

    Anglicky theater mode. Ano vim, ze to muze byt i movie theater, ale za me stale spatne prelozene…uz kvuli piktogramu.

    No vzhledem k tomu, že žijeme v Česku, tak se držíme českých překladů a nikoliv anglických. Kdybychom napsali, že se jedná o „režim divadla“, tak by tady bylo o mnoho více komentářů o tom, že si neumíme ani přečíst název režimu… :-)

celý text

Čtěte více