Zavřít reklamu
iWant

Mobilní data nejsou jen pro zábavu. Ušetříte s nimi na benzínu, letenkách i lístkách do kina

iWant

Tisková zpráva: Chytrý telefon dnes není jen pro komunikaci, zachycování vzpomínek a čtení zpráv na internetu. Díky velkému rozmachu mobilních aplikací přijde vhod i například při rezervování letenek, prodeji oblečení nebo jízdě autem. Jenže k využívání všech těchto aplikací je zapotřebí kromě smartphonu i hodně dat.

Mobilní aplikace nám mohou ušetřit čas i peníze, pokud si tedy do telefonu stáhnete opravdu ty, které potřebujete. Kromě toho si ale budete muset sjednat i nadupaný mobilní tarif. A víte, jaké aplikace jsou ty úsporné?

Ušetřete na každodenní cestě do práce i občasných vyjížďkách

Ušetřit s telefonem můžete třeba na benzínu, pokud k sobě do auta přizvete další spolucestující.Kromě ušetřených peněz navíc získáte společníky na cestu a možná i nové přátele. Nemáte-li auto, pak se připojte k někomu právě vy. Využít k tomu můžete aplikace, jako jsou:

  • BlaBlaCar,
  • Zavezu,

Jestliže spolujízda není nic pro vás stejně jako jízda hromadnou dopravou, pak vám nezbývá nic jiného než si zavolat taxi, avšak i na něm můžete ušetřit, pokud si do telefonu stáhnete aplikaci jako:

  • Liftago,

Bez mobilních dat si ale u těchto aplikací ani neškrtnete, obvykle je nutné se připojit a zkontrolovat přijíždějící auto ještě před domem, kde už Wi-Fi nemusí být dostupná. Vhod proto přijde neomezený tarif s pořádnou porcí dat.

S mobilem v ruce si snadno zarezervujete nejlevnější spoje

U cestování ještě zůstaneme. Chytrý telefon s chytrou aplikací vám ušetří i při koupi jízdenek, letenek či vstupenek. Navíc nemusíte hledat vždy nejlevnější variantu, se správnou aplikací si porovnáte aktuální nabídku na trhu a zarezervujete ty nejlepší spoje. Využít k tomu můžete chytré vyhledávače, jako jsou:

  • com,
  • cz,
  • cz.

Pokud nebudete hledat letenky jen přes Wi-Fi připojení, pak se opět bez datového tarifu neobejdete. Naštěstí O2, T-Mobile i Vodafone nabízí výhodné datové balíčky.

Pořiďte si hodně dat a prodávejte staré oblečení, automobil nebo knihy

Přemýšlíte, k čemu dalšímu vám chytrý telefon bude? S tou správnou aplikací třeba k prodeji nepotřebného oblečení, automobilu, knih a dokonce i k půjčení nářadí. Pro půjčování a prodej přijdou vhod aplikace jako:

  • Letgo,
  • Supersoused,
  • Půjčím.to.

Kromě toho ale můžete s chytrými mobilními aplikacemi ušetřit i v celé řadě dalších sfér. Například fastfoody nabízí výhodnější nabídku zákazníkům, kteří si stáhnou jejich aplikaci. Stejně tak uspořit můžete při rezervaci ubytování nebo koupě lístků do kina. Abyste ale snadno mohli všechny tyto aplikace využívat bez omezení, budete potřebovat dobrý mobilní tarif. Vhod přijde například jeden z neomezených paušálů, který nabízí dostatečné množství dat.