Zavřít reklamu

S příchodem operačního systému iOS 16 se jablíčkáři dočkali řady zajímavých novinek. Bezesporu největší pozornost na sebe poutá přepracovaná zamknutá obrazovka, kterou si lze přizpůsobit dle vlastních potřeb tak, jak uživateli vyhovuje nejlépe. Stejně tak dorazila i podpora widgetů, díky čemuž tak můžete mít přehled nad všemi potřebnými údaji přímo ze zamčené obrazovky. Nelze ale ani opomenout vylepšení u režimů soustředění, sdílenou knihovnu fotek na iCloudu, rozšířené možnosti týkající se zpráv iMessage a mnoho dalších.

Od samotného představení iOS 16 se nejčastěji hovoří o výše zmiňovaných novinkách. Na některé z nich se však zapomíná. Zde bychom mohli zařadit takzvané Rapid Security updaty neboli Rapid Security Response, které stejně tak přišly spolu s iOS 16. Pojďme se proto podívat na to, co vlastně Rapid Security updaty jsou a k čemu ve finále slouží.

Rapid Security Response: Rychlé opravy zabezpečení

Jak už jsme tedy zmínili výše, novinka s označením Rapid Security Response, v češtině Rychlé opravy zabezpečení, dorazila s příchodem operačního systému iOS 16. Ve skutečnosti se však tato novinka dotýká i ostatních systémů jako iPadOS a macOS a není tedy výhradou jablečných telefonů. Nyní už k samotnému účelu. Jak už samotný název napovídá, jedná se o rychlou aktualizaci zařízení, která má opravit nejzásadnější chyby týkající se dané verze. Nejedná se však o upgrade na verzi nadcházející. Apple tak prakticky zavedl velice užitečnou funkci, díky níž může uživatelům dodat opravy bezpečnostních trhlin prakticky okamžitě, a to bez toho, aniž by je nutil k velké aktualizaci systému či upgradu na novější verzi.

Cupertinský gigant tak dokáže zajistit o to větší bezpečnost zařízení prostřednictvím rychlých bezpečnostních aktualizací Rapid Security Response, které v mnoha případech ani nevyžadují restartování systému, které by jinak mohlo představovat jistou formu překážky. Stejně tak lze i naopak v rychlosti odinstalovat tyto jednotlivé aktualizace bez jakýchkoliv limitací. Sečteno podtrženo, novinka s označením Rapid Security Response má poměrně jasný úkol – udržet zařízení v co možná nejzabezpečenější podobě prostřednictvím pohotových bezpečnostních aktualizací.

rapid security reponse

Jak aktivovat Rapid Security Response

Ve finále si ještě pojďme posvítit na to, jak samotnou funkci vlastně aktivovat. Jak už jsme totiž uvedli výše, jedná se o poměrně praktickou a vychytávku, která rozhodně stojí za to, jelikož vám pomůže s komplexním zabezpečením vašeho zařízení. Díky tomu tak totiž budete mít k dispozici rychlé aktualizace Rapid Security Response, které řeší případné bezpečnostní trhliny. Pro aktivaci stačí přejít do Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru > Automatická aktualizace > Bezpečnostní reakce a systémové soubory. Tuto možnost tedy aktivujte, díky čemuž vaše zařízení bude přijímat rychlé aktualizace. Kompletní postup naleznete v níže přiložené galerii.

.