Zavřít reklamu

Prakticky ve všech moderních systémech nalezneme nespočet nejrůznějších grafických ikonek, které mohou označovat například podoby složek, nativní aplikace, nastavení a řadu dalších. Pokud už nějaký ten pátek pracujete na Macu, potažmo se systémem macOS, pak jste si mohli všimnout jedné zajímavosti ohledně koše. Jakmile je totiž vysypaný a žádné soubory v něm nejsou, zobrazuje se jako kompletně prázdný i v Docku. Stačí však do něj vložit byť jen jednu položku a ikonka se rázem změní. Lze vůbec zjistit, co ikonka doopravdy skrývá?

Aby se nějaké ikonky u souborů či nastavení vůbec mohly zobrazovat, tak se musí v samotném systému někde skrývat. Přesně tímto způsobem tak můžeme najít klidně i ikonku plného koše – stačí pouze znát cestu. Když si tedy otevřeme Finder, z horního menu baru vybereme Otevřít > Otevřít složku, postačí nám vložit „/System/Library/CoreServices/CoreTypes.bundle/Contents/Resources“ (bez uvozovek), díky čemuž se přesuneme do umístění zmiňovaných ikon. Zde už jen stačí najít soubor s názvem „FullTrashIcon.icns“ a pomocí Náhledu jej otevřít v plném rozlišení. Obrázek je naštěstí ve velice dobré kvalitě, díky čemuž už stačí jen párkrát přiblížit a obsah koše máme prakticky na dosah ruky.

macOS ikonka koše 2
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Jak na zmiňovaném snímku můžeme vidět, Apple plný koš vyobrazuje řekněme kancelářským způsobem. Můžeme v něm totiž najít zmuchlané papíry, na kterých se nachází pravděpodobně koláčový graf, dokument s označením „Monthly Total budget for each category“ neboli Měsíční rozpočet pro každou kategorii a další dokumenty a grafy. Plný koš tedy žádná tajemství neskrývá, jen poměrně zábavným způsobem simuluje běžný koš, který najdeme snad v každé kanceláři.

Ikonka koše terčem vtípků

Srandu si můžeme udělat prakticky z čehokoliv. Není se proto čemu divit, že přesně takto nahlíží někteří jablíčkáři i na samotnou ikonku koše, která ale ve finále ničím neobvyklá není. Na diskuzních fórech uživatelů Apple produktů a Maců se proto jednotliví přispěvatelé snaží přijít s co možná nejvtipnější odpovědí. Při brouzdání diskuze tak můžeme narazit například na tvrzení, že koš obsahuje zmuchlaný návrh bezdrátové nabíječky AirPower, brožurku o nových Samsung telefonech, případně detailní plány pro další revoluční Apple zařízení.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více