Zavřít reklamu

V případě, že vlastníte Mac či MacBook, tak jistě víte, že lze vcelku jednoduše zjistit, kolik cyklů má vaše baterie. Pro ty neznalé tak můžete učinit tak, že kliknete na ikonu  v levém horním rohu s přidrženou klávesou Option, a poté klepnete na možnost O tomto Macu. V novém okně se pak stačí přesunout do sekce Napájení, kde už se údaj Počet cyklů nachází. V případě iPhonu či iPadu však bohužel v Nastavení či kdekoliv jinde v systému podobnou informaci nenajdeme. Jak tedy můžeme zjistit, kolik cyklů má baterie iPhonu či iPadu za sebou?

Zjistěte, kolik cyklů má za sebou baterie iPhonu či iPadu

V případě, že chcete zjistit počet cyklů baterie v iPhonu či iPadu, tak se bohužel bez Macu či MacBooku neobejdete. Na macOS zařízení existuje nespočet aplikací, které vám jsou schopny zprostředkovat informace o baterii zařízení, které je zrovna připojené. Osobně se mi však osvědčila aplikace coconutBattery, která je k dispozici naprosto zdarma a kromě zobrazení cyklů baterie toho dokáže zobrazit ještě více. Pro stažení této aplikace se přesuňte na stránky vývojáře pomocí tohoto odkazu, a poté klepněte na tlačítko Download. Jakmile se stahování dokončí, tak na aplikaci dvakrát klepněte a spusťte ji. Jakmile tak učiníte, tak váš iPhone či iPad, u kterého chcete zjistit počet cyklů baterie, připojte pomocí Lightning kabelu (v případě iPadu Pro USB-C kabelu) k Macu či MacBooku. Poté, co zařízení připojíte, tak se v horním menu aplikace přesuňte do sekce iOS Device. Zde už poté najdete veškeré informace o vašem připojeném zařízení, společně s informacemi o nabití baterie, či její kapacitě. Počet cyklů baterie poté najdete v řádku s názvem Cycle count.

Nabíjecí cyklus

Pokud nepatříte mezi úplně zdatné uživatele, kteří se zajímají o technologie, tak dost možná ani nevíte, co to ten cyklus baterie je. Jak jistě víte, baterie jsou spotřební zboží a postupem času se společně s neustálým vybíjením a nabíjením opotřebovávají. Jeden cyklus baterie se prakticky počítá jakožto kompletní vybití baterie ze 100 % na 0 %. Pokud tedy má vaše zařízení nabití 100 % a vybijete jej na 50 %, tak se započítá půlka cyklu. Nutno však podotknout, že se jeden celý cyklus nezapočítá pokaždé, co se baterie vybije na 0 %. Pokud jste tedy například měli 20 % baterie a vybili jste ji na 0 %, tak se nejedná o celý cyklus a budete muset baterii nějakým způsobem vybít ještě o dalších 80 %. Až poté dojde k započtení jednoho cyklu. K pochopení pojmu cyklus baterie vám pomůže obrázek, který přikládám níže.

vysvětlení nabíjecího cyklu

Kolik cyklů vydrží baterie?

Baterie, které se nachází uvnitř iPhonů vydrží podle jablečné společnosti okolo 500 cyklů. V případě iPadu se poté jedná o 1 000 cyklů, stejně tak jako v případě Apple Watch či MacBooku. iPod má poté hranici stanovenou na 400 cyklů. Rozhodně však neznamená, že po překročení této mety baterie nebude fungovat – ve většině případech funguje dál, avšak používáním ztrácí svou kapacitu a výdrž.

.