Zavřít reklamu

Consumer Reports je web přistupující k testování produktů co nejvědečtějšími metodami. Zároveň je v jejich historii zaznamenán nepříznivý přístup k výrobkům Apple. Nejznámějším příkladem toho je nedoporučení koupě iPhonu 4 bez obalu kvůli nespolehlivým anténám. Apple Watch si ale v jejich prvních zveřejněných testech vedou velmi dobře. Je mezi nimi test odolnosti skla proti poškrábání, test odolnosti proti vodě a test přesnosti hodnot naměřených snímačem tepové frekvence hodinek.

Odolnost skla proti poškrábání byla měřena podle Mohsovy stupnice tvrdosti, která vyjadřuje schopnost jednoho materiálu rýt do druhého. Má deset stupňů doplněných referenčními minerály, přičemž 1 je nejnižší (mastek) a 10 nejvyšší (diamant). Rozdíly tvrdosti mezi jednotlivými stupni přitom nejsou rovnoměrné. Pro představu, například lidský nehet má tvrdost 1,5–2; mince 3,4–4. Obyčejné sklo dosahuje tvrdosti cca 5; ocelový hřebík cca 6,5 a vrták do zdiva cca 8,5.

[youtube id=“J1Prazcy00A“ width=“620″ height=“360″]

Displej u Apple Watch Sport je chráněn tzv. Ion-X sklem, jehož způsob výroby je téměř totožný s rozšířenějším Gorilla Glass. Consumer Reports k testu využili zařízení, které u každého hrotu aplikuje stejné množství tlaku. Hrot s tvrdostí 7 sklíčko nijak nepoškodil, hrot s tvrdostí 8 však vytvořil výraznou rýhu.

Sklíčka hodinek z edic Apple Watch a Apple Watch Edition jsou vyrobeny ze safíru, který na Mohsově stupnici dosahuje tvrdosti 9. Adekvátně tomu, hrot o této tvrdosti nezanechal na sklíčku testovaných hodinek žádné znatelné stopy. Zatímco tedy sklíčko u Apple Watch Sport je nezanedbatelně méně odolné než u dražších edic, stále by nemělo být snadné poškodit ho v každodenním užívání.

Co se týče odolnosti proti vodě, všechny modely Apple Watch ze všech tří edic jsou voděodolné, ne však vodotěsné. Mají hodnocení IPX7 v rámci IEC standardu 605293, což znamená, že by měly vydržet být ponořeny necelý metr pod hladinou vody po dobu třiceti minut. V testu Consumer Reports byly hodinky za těchto podmínek po vytažení z vody plně funkční s tím, že budou sledovány i nadále pro případné pozdější problémy.

Poslední zatím zveřejněný test měřil přesnost snímače tepové frekvence Apple Watch. Ten se srovnával s nejvýše hodnoceným měřičem srdečního tepu u Consumer Reports, Polarem H7. Dva lidé měli na sobě obojí, přičemž na běžeckém pásu přecházeli z kroku do rychlého kroku, do běhu a zpět do kroku. Zároveň byly průběžně zapisovány hodnoty naměřené oběma zařízeními. Při tomto testu nebyly mezi hodnotami z Apple Watch a Polaru H7 pozorovány výraznější rozdíly.

Consumer Reports provádí na Apple Watch více testů, ty jsou však dlouhodobé a budou proto zveřejněny později.

Zdroj: Consumer Reports, Cult of Mac
Témata: ,
.