Zavřít reklamu
iWant

Americký Consumer Report upřednostňuje iPhone 8 před iPhonem X

iWant

Americký Consumer Report vydal finální verzi své recenze iPhonu X, ve které rozebírá vše podstatné, co se v novince nachází. Díky ukončenému testování jej tak mohli redaktoři zařadit do svého seznamu, kterému kraluje desítka nejlepších telefonů, jež je sestavená na základě jejich testování. Dalo se předpokládat, že se iPhone X do TOP 10 dostane, celkem překvapivě však neskončil na nejvyšší příčce. O kus lépe si dle Consumer Reportu vede iPhone 8, iPhone 8 Plus a letošní vlajkové lodě od Samsungu.

iPhone X hodnocení „doporučeno“ dostal samozřejmě také. Autoři testů však s novinkou měli dva zásadní problémy, díky kterým se umístil až za „levnějšími“ modely iPhone 8 a 8 Plus. Tím první je snížená odolnost. Consumer Report provádí několik testů, které se snaží co nejvíce přiblížit možným nástrahám reality. Jedním z nich je tzv. Tumble test (viz video), kdy je iPhone vložen do speciálního rotačního zařízení, které simuluje malé pády na zem. Jeden z testovaných iPhonů X to po zhruba 100 rotacích odnesl prasklými zády, na dalších modelech se objevily permanentní závady ve funkci displeje. iPhone 8/8 Plus tímto testem prošel jen s drobnými škrábanci.

Ředitel testovacího procesu Consumer Reportu potvrdil, že pokud by si iPhone X v těchto testech odolnosti vedl lépe, na finálním žebříčku by své levnější sourozence přeskočil. Náchylnost k poškození je však dle jejich testů a metodiky prokazatelně vyšší, než u dříve představených modelů.

Druhou negativní věcí, která přišla během testování na přetřes, je výdrž baterie. Ta dle testování nevydrží tak dlouho, jako v případě konkurenčního Samsungu Galaxy S8. V rámci speciálního testování vydržel iPhone X devatenáct a půl hodiny, zatímco S8 dosáhla na šestadvacet hodin. iPhone 8 pak vydržel jednadvacet hodin. Naopak naprosto nejlepší výsledek ze všech testovaných telefonů si iPhone X odnesl v rámci testů fotoaparátu. Celková podoba doporučených mobilních telefonů dle Consumer Reportu tak vypadá tak, že se na prvních dvou příčkách nachází modely Galaxy S8 a S8+, následované iPhonem 8 a 8 Plus. iPhone X se nachází na devátém místě, mezi prvním a devátým je však rozdíl pouhých dvou bodů.

Zdroj: Macrumors