Zavřít reklamu

Během tohoto víkendu došlo k druhému případu údajného podvodu a zneužití uživatelských účtů v AppStore. Jednalo se o cestovně založené aplikace, kterým výrazně rostly prodeje.

Pochybné aplikace od vývojáře WiiShii Network byly rychle staženy z AppStore, poté co ArsTechnica v pátek informovala o jejich stoupání v rámci žebříčku sportovní kategorie. Aplikace [EN] GYOYO Shanghai Travel Helper a [EN] GYOYO Beijing Travel Helper se ještě předtím, než byly odstraněny, dostaly do TOP 10.

Jeden ze čtenářů stránky appleinsider.com zaslal na ukázku kopii své iTunes faktury, z účtu mu zmizelo bez jeho dovolení 168,89 $. Nákupy na částku 3,99 $ byly všechny od prodejce Shanghai WiiShii.

Tento incident přišel několik dní po prvním podvodu (o kterém jsme vás již informovali), kdy vývojář Thuat Nguyen obsadil 42 z TOP 50 míst v knížní sekci AppStore.

iTunes podvod

Společnost Apple odpověděla velmi rychle, vývojáře včetně jeho aplikací odstranila z AppStore. Dále apeluje na uživatele, aby si zkontrolovali své účty a přesvědčili se, zda na ně někdo bez jejich vědomí nenakupoval. Bylo také opět zdůrazněno, že soukromá data nejsou vývojářům zasílána při nákupu jejich aplikace.

Celkem bylo zneužito 400 z celkových 150 milionů aktivních iTunes účtů. Společnost nyní plánuje zavést nové bezpečnostní prvky, aby v budoucnosti minimalizovala další různé podvody. Pro nás uživatele to může znamenat častější zadávání třímístného bezpečnostního kódu kreditní karty (CCV-Credit Card Verification). Doufejme, že tímto krokem dojde alespoň k částečnému zabránění budoucích podvodů.

21 letý student EF JČU se zálibami: Apple, hudba, sport, filmy a seriály, sneakers, čtení.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Ad platba kartou. Vsechny platby provadim pres RF Bank kde mam kartu jako takovou blokovanou jeste bezpecnostnim kodem. Nicmene pri nakupu se penize nestrhavaji hned, ale vetsinou tak priblizne 3x tydne, takze klidne muzu skoro 3 dny nakupovat aniz by mi bylo neco strhnuto, a pote mi pirjde na mobil ze je potreba potvrdit platebni kartu, ze na ni nelze pristupovat, a ze je problem s posledni platbou. Bohuzel pokud toto neudelam primo pres PC iTunes tak nevidim co tam je za platby ve fronte, na mobilu muzu pouze schvalit ze karta je v poradku. Takze spis by hlavne meli dat uzivateli moznost nechat si i na mobilu zobrazit vsechny aktualni platby. Kod karty v tomto pripade nepomuze.

celý text

Čtěte více.