Zavřít reklamu

Během tohoto víkendu došlo k druhému případu údajného podvodu a zneužití uživatelských účtů v AppStore. Jednalo se o cestovně založené aplikace, kterým výrazně rostly prodeje.

Pochybné aplikace od vývojáře WiiShii Network byly rychle staženy z AppStore, poté co ArsTechnica v pátek informovala o jejich stoupání v rámci žebříčku sportovní kategorie. Aplikace [EN] GYOYO Shanghai Travel Helper a [EN] GYOYO Beijing Travel Helper se ještě předtím, než byly odstraněny, dostaly do TOP 10.

Jeden ze čtenářů stránky appleinsider.com zaslal na ukázku kopii své iTunes faktury, z účtu mu zmizelo bez jeho dovolení 168,89 $. Nákupy na částku 3,99 $ byly všechny od prodejce Shanghai WiiShii.

Tento incident přišel několik dní po prvním podvodu (o kterém jsme vás již informovali), kdy vývojář Thuat Nguyen obsadil 42 z TOP 50 míst v knížní sekci AppStore.

Společnost Apple odpověděla velmi rychle, vývojáře včetně jeho aplikací odstranila z AppStore. Dále apeluje na uživatele, aby si zkontrolovali své účty a přesvědčili se, zda na ně někdo bez jejich vědomí nenakupoval. Bylo také opět zdůrazněno, že soukromá data nejsou vývojářům zasílána při nákupu jejich aplikace.

Celkem bylo zneužito 400 z celkových 150 milionů aktivních iTunes účtů. Společnost nyní plánuje zavést nové bezpečnostní prvky, aby v budoucnosti minimalizovala další různé podvody. Pro nás uživatele to může znamenat častější zadávání třímístného bezpečnostního kódu kreditní karty (CCV-Credit Card Verification). Doufejme, že tímto krokem dojde alespoň k částečnému zabránění budoucích podvodů.

.