Zavřít reklamu

Přestože se o sluchátkách AirPods v poslední době skoro nemluví a leckdo by tak mohl nabýt přesvědčení, že už nejsou pro uživatele tak atraktivní jako tomu bylo před pár lety, pravda je naštěstí úplně jinde. Prodejně se jim totiž stále daří, což žene Apple k jejich neustálému inovování a to nejen v oblasti zvuku, ale i dodatečných funkcí, kterými chce jejich využitelnost jako takovou výrazně zlepšit. Pomoci mu v tom má podle dostupných informací třeba i nasazení zdravotních funkcí, které se mají u AirPods objevit podle zdrojů velmi dobře informovaného reportéra Marka Gurmana z Bloombergu do dvou let. A je to rozhodně dobře. 

Apple se již dlouho absolutně netají tím, že mu na zdraví jeho uživatelů velmi záleží a rád by na něj měl co možná nejpozitivnější vliv. To se mu však ve výsledku i daří, jelikož velmi často vídáme na internetu příběhy o tom, jak Apple Watch díky svým zdravotním funkcím dokázaly někomu klidně i zachránit život, protože jej upozornily na určité nebezpečí, o kterém neměl dotyčný do té doby ani páru. Nasazení senzorů pro monitoring zdraví do sluchátek je proto rozhodně skvělým krokem kupředu – tím spíš, když už je nyní víceméně jisté, že z hlediska funkčnosti budou tyto novinky na velmi vysoké úrovni. AirPods jsou navíc ve výsledku naprosto ideálním adeptem k podobnému upgradu. Jedná se totiž o produkt využívaný svým způsobem stejným stylem jako Apple Watch – tedy tak, že jej člověk „nasadí“ a nemá problém jej využívat dlouhé hodiny, po které budou moci sluchátka sbírat určitá data a ty na základě zdravotních algoritmů vyhodnocovat. Vše tedy jinými slovy probíhá naprosto přirozenou cestou, což je klíčem k úspěchu. 

Co se pak týče funkcí, které by u sluchátek dávaly smysl a o kterých se mluví nejvíce, jsou to nově ty funkce spojené se zdravím sluchu. AirPods budoucnosti by tedy mohly uživateli pomáhat s odhalováním sluchových nemocí a v ideálním případě třeba fungovat i jako náhrada za sluchadlo. Kdyby je pak Apple naučil třeba i měření tepové frekvence či tělesné teploty, bylo by to už úplně super, jelikož by ve výsledku měl data ze dvou na sobě nezávislých senzorů, díky čemuž by tak mohl ještě lépe zvládat „vytvářet“ diagnózy přesně šité na tělo uživatele. I kdybychom se však omezili jen na zdraví sluchu, vzhledem k tomu, že na trhu zatím nic podobného není, byl by příchod podobné funkce doslova revolucí. 

.