Zavřít reklamu

Pokud sledujete dění kolem Applu více zeširoka, jistě vám neunikly spekulace ohledně příprav dosud nejlevnějších AirPods v jeho historii. Ty jsou zatím v leakerských kruzích označovány jako AirPods Lite s tím, že u nich Apple údajně počítá s cenou kolem 99 dolarů, tedy asi 2200 Kč bez daně a dalších poplatků. Poměrně překvapivé je nicméně to, že se pod články o tomto tématu leckdy objevují komentáře jablíčkářů hlásající to, že takového AirPods v nabídce Applu vůbec potřeba nejsou. Pravda je však opačná. 

AirPods jsou bezesporu skvělými sluchátky a to nikoliv ani tak z hlediska zvuku, ale spíš díky tomu, jak perfektně zapadají do ekosystému Applu. Zkrátka a dobře, když člověk jednou do světa Applu vkročí, je pravděpodobné, že to budou právě AirPods, kterými jej rozšíří. Problém však je, že ne každý využívá sluchátka „naplno“, tedy jinými slovy vyloženě k poslechu hudby, sledování filmů a tak podobně několik hodin denně. Pro tyto uživatele je tedy určitě na zvážení, zda do AirPods své peníze vložit či nikoliv. V tuto chvíli mají sice možnost koupit si AirPod 2. generace, které lze ve slevách sehnat už pod 3000 Kč, nicméně ani to není úplně nízká částka a leckoho proto může od koupě odradit, nebo minimálně po sluchátkách nemusí sáhnout tak rychle jak by sáhl, kdyby byla levnější. Tohle všechno je však ve výsledku stejně jedno, protože je jasné, že AirPods 2 Apple dříve či později stejně stáhne z prodeje, jelikož už mají svůj věk, který se odráží na hardwaru. 

Právě stažením AirPods 2 ze své nabídky by si však Apple ve výsledku extrémně uškodil, protože by si zavřel dveře ať už k šetřílkům, nebo zkrátka těm, kteří AirPods nedokáží využít na maximum a chtějí je tedy jen pro specifické činnosti – například pouze pro volání a tak podobně. A jen stěží si lze představit, že by tato sorta uživatelů byla „v pohodě“ s tím, že by najednou za sluchátka nemusela dávat 3000 Kč, ale takřka 5000 Kč za AirPods 3, pokud by tedy chtěli AirPods. Jasně, chtít je nemusí, ale s tímto scénářem Apple určitě kalkulovat nechce a nebude. AirPods jsou ostatně jedněmi z nejoblíbenějších sluchátek na světě a možnost, že by je někdo nechtěl – kor jablíčkář – je minimální. 

Je tedy naprosto jasné, že levnější verze AirPods zkrátka dorazit musí už kvůli tomu, aby mohl Apple bez obav „zabít“ AirPods 2. Že by AirPods Lite s sebou přinesly díky nižší ceně ještě vyšší prodeje a s trochou štěstí i příliv zcela nových uživatelů, kteří by na ně přešli z levnějších sluchátek, to už jsou svým způsobem podružné věci (byť samozřejmě stále velmi důležité). Pro Apple je však ještě důležitější udržet své portfolio otevřené co největšímu množství uživatelů, ale zároveň ve stavu, který dává smysl i z hlediska používaných komponentů a tak podobně. Je totiž jasné, že AirPods Lite nabídnou řadu komponentů z vyšších řad AirPods, avšak budou samozřejmě v některých směrech okleštěné.A právě tento smysl Apple v levných AirPods určitě najde. 

  • Apple produkty lze zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost (U Mobil Pohotovost lze navíc využít akce Koupíš, prodáš, prodáš, splácíš, v rámci které lze iPhone 14 získat už od 98 Kč měsíčně)
.