iWant

Dávejte si pozor na oficiální YouTube aplikaci, výrazně zatěžuje baterii

iWant

Po značném rozhořčení mnoha uživatelů se společnost Google oficiálně vyjádřila k tomu, co se stalo s jejich oficiální iOS aplikací YouTube. Ta se totiž s poslední aktualizací rozhodla, že bude vysávat baterii svého iOS zařízení do takové míry, že je to v podstatě neúnosné. Společnost tak reaguje na nářky stovek uživatelů, které se v posledních týdnech objevují snad ve všech internetových fórech, kde se podobné problémy řeší, ať už jde o reddit, komunitní fóra zahraničních webů nebo ostatní internetové blogy.

Problém se začal objevovat po poslední aktualizaci aplikace a děje se uživatelům, kteří ve svém zařízení používají iOS verzi 11.1.1. Stačí si zapnout aplikaci YouTube a máte problém. Při jejím zavření a fungování na pozadí totiž aplikace tuto změnu z nějakého důvodu neregistruje a stále se chová tak, jako by byla aktivní a uživatel s ní něco dělal. I když je tedy na pozadí, stále čerpá velké množství energie z baterie iPhonu/iPadu.

Pokud vás v poslední době zlobí výdrž baterie, schválně se podívejte do nastavení, která aplikace „žere“ nejvíce. Stačí zajít do Nastavení, Baterie a zde se podívat do souhrnu využití baterie za 24 hodin/7 dní. Pokud se vám problém s aplikací YouTube děje, na naměřených hodnotách to okamžitě poznáte (viz obrázky výše). Kromě problémům s rychlým vybíjením baterie aplikace způsobuje také nadměrné zahřívání zařízení. Google o problému údajně ví a pracuje na jeho nápravě. Pokud se vám tedy tento problém děje, je nutné aplikaci ukončovat „na tvrdo“. V betaverzi iOS 11.2 je vše v pořádku.

Zdroj: Macrumors