Zavřít reklamu
iWant

Objevují se další případy nafouklé baterie u iPhonu 8 Plus

iWant

Je to pár dní co jsme psali o tom, že Apple řeší problémy týkající se nafouklé baterie, v případě dvou zakoupených iPhonů 8 Plus. Jeden případ se objevil na Taiwanu, kdy se telefon zničil pár minut po zapojení do nabíječky, druhý případ se objevil v Japonsku, kdy svému majiteli iPhone již v tomto stavu přišel. Jak se zdá, případů s takto poškozenou baterií bude více, neboť se v posledních čtyřiadvaceti hodinách objevily další další incidenty s tím samým problémem.

Celkem se jedná o pět nových iPhonů 8 Plus, které se doslova rozlepily v půlce, kvůli nafouknuté baterii. Dva nové případy se objevily na komunitním fóru zahraničního serveru Macrumors, tři se objevily na sociálních sítích. Stejně jako v prvních případech je stejný i scénář. Ve čtyř z pěti nových případů k poškození došlo v momentě, kdy byly nové iPhony nabíjeny originální nabíječkou. Páty byl stejný jako ten z Japonska – iPhone 8 Plus dorazil již poškozený.

Zatím se stále jedná o velmi nízká čísla, ze kterých se nemusí dělat fatální závěry. Vzhledem k nedávnému zahájení prodejů by se mělo stále jednat o tzv. „infant failures“, tedy o poškození vzniklé do prvních třiceti dní od výroby prvních modelů. V případě Li-Ion baterií je v normě poruchovost jedné baterie na milion vyrobených kusů. Vzhledem k počtu prodaných telefonů je tak vše stále v normě. Jakmile by se však problém opakoval častěji, rozhodně to bude známka toho, že něco není zcela v pořádku.

Pokud tedy plánujete nákup nového iPhonu 8 Plus, zatím se není čeho bát. Podobné příhody provádí zahájení prodeje v podstatě každého nového iPhonu. Loni i předloni tomu nebylo jinak. Apple o situaci s poškozenými bateriemi ví a momentálně ji nějakým způsobem řeší. Pro představu a srovnání uvedeme tzv. failure rate u Galaxy Note 7, který byl větší než 1:20 000 kusů. V těchto případech docházelo i k explozím a požárům, to se zatím u nového iPhonu nestalo. Baterie do nových iPhonů dodává společnost Samsung.

Zdroj: Appleinsider