Zavřít reklamu

Hra Transport Tycoon Deluxe vyšla původně v roce 1995. Během čtvrtstoletí své existence si získala řadu věrných fanoušků, jež hru různými modifikacemi opravovali a obohacovali. Důkazem obrovské snahy komunity je úplná předělávka s názvem OpenTTD, jež hru ponechává v původním vizuálu přidává do ní ale ta nejlepší vylepšení, která do ní za dlouhá léta přibyla. OpenTTD bylo vždy zdarma ke stažení na stránkách jejích tvůrců, nyní ale opečovávaná herní klasika zamířila konečně i na Steam.

Jak už jsme uvedli výše, OpenTTD je přiznanou předělávkou Transport Tycoon Deluxe. Jde tedy o jednu z prvních budovatelských strategii, ve kterých postupně vytváříte stále komplexnější systém dopravy. Hrajete za přepravní společnost, jejíž vliv a bohatství se neustále rozrůstá. Od skromných začátků, kdy převážíte zboží v dodávkách a kamionech, se propracujete k obrovským firmám, jež zvládnou přepravit takřka cokoliv jakýmkoliv způsobem. Zboží tak bude putovat v nákladních prostorech letadel, lodí a vlaků. Žádná z rozehraných her navíc nebude nikdy stejná. OpenTTD při každém rozebrání procedurálně generuje unikátní obrovskou mapu. Při rozvoji společnosti navíc děláte řadu důležitých rozhodnutí. Ty musíte vždy přizpůsobit specifické situaci. Příkladem uveďme například směřování technologického vývoje.

Pokud dokážete překousnout již značně zastaralou grafickou stránku, u hry si můžete užít desítky hodin zábavy. Co desítky, možná i stovky, když vás budování silnic a železnic pořádně chytne. Vývojáři stále za hru nepožadují ani halíř, její vydání na Steamu tak představuje zatím nejpřístupnější způsob, jak hru vyzkoušet.

Hru OpenTTD můžete zdarma stahovat zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více