Zavřít reklamu

Doug Field opustil řady zaměstnanců společnosti Apple v roce 2013, kdy odešel pracovat do firmy Tesla. Nyní se do cupertinské společnosti vrací. Podle serveru Daring Fireball by zde měl po boku Boba Mansfielda pracovat na projektu Titan. Apple návrat Douga Fielda potvrdil, nevyjádřil se ale k tomu, zda opravdu bude pracovat na jmenovaném projektu. Pravděpodobnost této varianty je však poměrně vysoká.

Tesla v roce 2013 najala Fielda pro jeho vůdčí a technický talent k vyvíjení vynikajících produktů. Na starost měl vývoj a produkci Modelu 3, odpovědnost za tuto sekci ale letos přebral Elon Musk. Tesla poté oficiálně oznámila, že návrat Douga Fielda není v dohledné době v plánu – důvodem bylo to, že si vzal nějaký čas na odpočinek a zotavení, který chce trávit se svou rodinou. Field nyní svým návratem do jablečné společnosti učinil obrat o 180 stupňů, tentokrát půjde ale o odlišnou roli. V průběhu své počáteční kariéry v Applu pracoval na pozici hardwarového viceprezidenta, tentokrát by se ale měl připojit k Bobu Mansfieldovi a podílet se na projektu Titan.

Mansfield nastoupil z důchodu do Applu v roce 2016, kdy se stal vedoucím týmu Projektu Titan. Do důchodu původně odešel mezi roky 2014 a 2015, před svým odchodem se podílel na vzniku Apple Watch. Nebude to poprvé, co dojde ke spolupráci právě Boba Mansfielda a Douga Fielda. Oba již v minulosti spolupracovali na nejrůznějších hardwarových produktech od Macu po iPhone.

Projekt Titan je z pohledu nezasvěcené veřejnosti zatím velice nepřehledný. Podílelo se na něm údajně zhruba pět tisíc zaměstnanců rozdělených do mnoha týmů. Vše podléhalo přísnému utajení a mnohdy ani jeden tým neměl tušení, na čem pracují ostatní. Objevily si zprávy, hovořící o údajném definitivním konci projektu, skutečný stav věcí zná ale jen hrstka vyvolených v Applu.

.