Zavřít reklamu

Webdesignér Joshua Maddux odhalil zajímavou chybu v aplikaci Facebook pro iOS, díky níž dochází k aktivaci zadního fotoaparátu iPhonu při procházení kanálu novinek. Nejednalo se o ojedinělou náhodu – stejný jev Maddux zaznamenal u pěti rozdílných zařízení. Na mobilních zařízeních s operačním systémem Android se chyba podle všeho nevyskytuje.

Video zachycující zmíněnou chybu zveřejnil Maddux na svém twitterovém účtu – můžeme na něm pozorovat, jak se při procházení kanálu novinek objevuje na levé straně displeje záběr snímaný zadním fotoaparátem iPhonu. Podle Madduxe jde o chybu v aplikaci Facebook pro iOS. „Když je aplikace spuštěná, aktivně používá kameru,“ píše Maddux ve svém tweetu.

Výskyt chyby potvrdili také redaktoři serveru The Next Web. „Zatímco u iPhonů s iOS 13.2.2 kamera aktivně pracuje na pozadí, vypadá to, že se problém netýká iOS 13.1.3,“ uvádí web. Aktivaci zadní kamery při spuštěném Facebooku potvrdil i jeden z komentujících, který hlásil výskyt chyby u svého iPhonu 7 Plus s iOS 12.4.1.

Spíše než o záměr půjde v tomto případě o chybu spojenou s gestem určeným pro přístup do Stories. Jedná se ale v každém případě o závažné selhání v oblasti bezpečnosti. Uživatelé, kteří aplikaci Facebook nepovolili přístup k fotoaparátu svého iPhonu, zmíněnou chybu nezaznamenali. Drtivá většina lidí ale Facebooku přístup ke svému fotoaparátu i galerii fotek z pochopitelných důvodů povoluje.

Než se Facebooku podaří problém vyřešit, doporučuje se uživatelům dočasně zablokovat přístup aplikace k fotoaparátu v Nastavení -> Soukromí -> Fotoaparát, a stejný postup opakovat také u mikrofonu. Druhou možností je používat Facebook ve webové verzi v Safari, případně si jeho používání na iPhonu dočasně odpustit.

Facebook

Zdroj: 9to5Mac

.