Zavřít reklamu

S příchodem operačního systému iOS 16.2 jsme se dočkali některých zajímavých novinek, v čele s novou kreativní aplikací Freeform. Bohužel ale nic není dokonalé, což se ukázalo právě s příchodem této verze. Tento update totiž zároveň přinášel přechod na novou architekturu domácnosti Apple HomeKit, což se ale společnosti vcelku vymklo kontrole. Jak už možná víte, jablíčkáři po celém světě hlásí obrovské problémy s ovládáním chytré domácnosti. Zatímco aktualizace měla přinést celkové vylepšení, zrychlení a zjednodušení ovládání HomeKitu, tak ve finále se jablíčkáři dočkali přesného opaku. Někteří uživatelé konkrétně nejsou schopni ovládat svou chytrou domácnost či pozvat do ní další členy.

Z toho tedy jasně vyplývá, že se jedná o poměrně rozsáhlý problém, který by měl gigant vyřešit co možná nejdříve. Jenže ono se tak zatím neděje. Co jako uživatelé pouze víme, že Apple tento problém označil za zásadní a dle všeho by měl pracovat na jeho vyřešení. Prozatím jsme se jen dočkali vydání dokumentu, který radí postiženým uživatelům, jak mají postupovat v určitých případech. Tento dokument je k dostání na webu Applu zde.

Chyba, jakou si Apple nemůže dovolit

Jak už jsme zmínili výše, o problémech, které aktuálně sužují chytrou domácnost Apple HomeKit, už víme delší dobu. Co je ale horší, tak že Apple situaci zatím stále nevyřešil. Právě HomeKit je zcela zásadní součástí jablečných operačních systémů a jeho nefunkčnost může lidem po celém světě způsobovat problémy obrovských rozměrů. Není se proto čemu divit, že tito jablíčkáři jsou celou situací silně frustrováni. Do vlastní chytré domácnosti, respektive do HomeKit produktů, totiž investovali klidně až desítky tisíc korun, které se tak rázem proměnily v nefunkční balast.

Z toho jasně vyplývá, že si HomeKit takovéto chyby jednoduše nemůže dovolit. Zároveň je nutné si uvědomit, že za vším stojí Apple, jedna z nejhodnotnějších firem světa a technologický lídr, který se rád prezentuje nejen svými produkty, ale také jednoduchostí a bezchybností svého softwaru. Jenže jak se zdá, nyní zase tak velké štěstí nemá. Zcela zásadní otázkou tedy je, kdy dojde k opravě těchto zásadních nedostatků, a kdy se tedy uživatelé budou moci vrátit k normálnímu používání.

HomeKit iPhone X FB

Je chytrá domácnost budoucností?

Mezi některými jablíčkáři se také začíná objevovat zajímavá otázka. Je chytrá domácnost skutečně budoucností, jakou chceme? Praxe nám totiž nyní ukazuje, že stačí hloupá chyba, která s trochou nadsázky dokáže vyřadit celou domácnost. Toto tvrzení je samozřejmě nutné brát s rezervou a přistupovat k němu opatrněji. Pravdou totiž je, že s takovou si jako uživatelé dokážeme znatelně usnadnit náš každodenní život. Apple by měl proto na problému bleskurychle zapracovat, jelikož frustrace jablíčkářů stále narůstá.

.