Zavřít reklamu

Luxusní britská automobilka Bentley minulý týden zveřejnila povedenou reklamu na svůj nový sedan Bentley Mulsanne. O této reklamě jsem vás již informovali, protože byla natočena pomocí iPhonu 5s a sestříhána na iPadu Air. Magazín Apple Insider nyní přinesl zajímavé detaily ze zákulisí natáčení tohoto unikátního spotu a vy se tak můžete dozvědět například to, jaké příslušenství z dílny třetích stran tvůrci k natočení reklamy použili.

Apple se schopnosti a kvalitu svých zařízení snaží všemožně propagovat prostřednictvím keynote a reklam. Upřímnějším a autentičtějším vyjádřením kvality produktů Applu jsou však bezesporu situace, kdy zákazníci vyjádří spokojenost a důvěru v tato zařízení sami a spontánně. Taková „reklama“ má mnohdy mnohem větší účinek a Applu pomáhá více.

Posledním nezištným propagátorem Applu se stala Volkswagenem vlastněná automobilka Bentley. Ta se svým obřím rozpočtem a podporou americké reklamní agentury Solve z Minneapolis mohla natočit špičkový reklamní film za miliony. Mohla využít to nejdražší filmařské vybavení. Ale ve firmě se rozhodli, že se chtějí odlišit, a svoji reklamu nazvanou „Inteligent Details“ natočili s pomocí nejnovějších iOS zařízení od Applu.

[su_youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=lyYhM0XIIwU“ width=“640″]

Graeme Russel, šéf Bentley pro komunikaci, prozradil magazínu Apple Insider, že myšlenka použít Apple zařízení pro vizuální demonstraci technologické výbavy Bentley Mulsanne vznikla na firemním brainstormingu. Tovární vybavení tohoto prémiového vozu totiž kromě Wi-Fi hotspotu a audio systému té nejvyšší kvality obsahuje také dva stolečky s dokem pro iPad a odděleným prostorem pro bezdrátovou klávesnici od Applu. Výbava tohoto vozu prodávaného za 300 000 dolarů (6 milionů korun) zkrátka s jablečnými zařízeními počítá. Proč tedy pro vyjádření tohoto faktu nepoužít přímo zařízení z Cupertina?

S Bentley na projektu pracoval také Austin Reza, kreativní ředitel a vlastník kalifornské společnosti Reza & Co. Ten se podělil o některé detaily z natáčení a ukázal unikátní kit, který byl k natáčení reklamy použit. Nejprve bylo nutné vyřešit, jakým způsobem bude s iPhonem 5s manipulováno a jak z něho vytvořit skutečně výkonný filmařský stroj. Nakonec byl použit adaptér na čočky BeastGrip. Toto příslušenství za 75 dolarů, jež je původně produktem vzniklým prostřednictvím Kickstarteru, posloužilo k upevnění té správné čočky na iPhone v kontextu s okolními podmínkami.

Mezi čočkami zvítězil produkt Neewer 0.3X Baby Death 37mm Fisheye Lens, který lze na Amazonu pořídit za 38 dolarů. Zde však končí výčet toho levnějšího vybavení. Žádný projekt podobného typu se bohužel nemůže obejít bez pořádné natáčecí plošiny nebo jiného zařízení pro pevné ukotvení a správnou manipulaci s fotoaparátem. Tvůrci se rozhodli zkombinovat speciální tříosý natáčecí systém Freefly MoVI M5 za 5 000 dolarů a modifikovaný iPro Lens od firmy Schneider. Podle Rezy byl především zmíněný systém od Freefly opravdu klíčovou pomůckou.

Tvůrci reklamy se podělili také o podrobnosti spojené s použitým softwarem. K rychlým hrubým úpravám původních materiálů bylo prý použito iMovie od Applu, přičemž hlavní úpravy byly vykonány pomocí aplikace FiLMiC Pro, jež lze pořídit za necelých 5 dolarů. Tento nástroj mimo jiné nabízí zvýšenou kontrolu nad výstupem kamery. V případě Bentley aplikace posloužila k úpravě videa o 24 snímcích za sekundu s kódováním 50 MB za sekundu.

Reza prohlásil, že výsledek předčil jeho očekávání, a to především poté, co bylo video upravené ve FiLMiC Pro převedeno do černobílého provedení. Dodal, že jeho agentura tuto metodu tvorby hodlá využít i v příštích větších projektech. Reza se navíc vyjádřil v tom smyslu, že výsledek je takto kvalitní především díky kombinaci kvalitní optiky, skvělého softwaru, který je pro iOS dostupný, a kvalitního snímače iPhonu 5s.

Zdroj: Apple Insider
Témata: ,
.