Zavřít reklamu

Průzkum trhu společnosti IDC odhadl, že celosvětové prodeje chytrých hodinek Apple Watch se ve třetím kvartálu roku 2015 vyšplhaly k číslu 3,9 milionu. To z nich udělalo druhé nejpopulárnější nositelné zařízení. Více takových produktů prodal jen Fitbit, jeho náramků se prodalo o 800 tisíc více.

Oproti minulému čtvrtletí se u Watch jednalo o malý posun kupředu z hlediska prodejů. Zákazníci se nejvíce zajímali o nejlevnější model této produktové řady, a sice o sportovní verzi Apple Watch Sport. Prodejům mohl pomoci například nový operační systém watchOS 2, který přinesl zásadní novinky jako lepší podporu pro aplikace třetích stran a hodinky posunul opět o něco dál.

Společnost Fitbit ve srovnání prodala okolo 4,7 milionu náramků. Tímto ve třetím kvartálu držela 22,2% podíl na trhu oproti Applu, který je na 18,6 procenta. Ve srovnání s minulým čtvrtletí se však podle IDC prodeje Watch zvýšily o 3,6 milionu kusů.

Na třetím místě je čínské Xiaomi (3,7 milionu prodaných nositelných produktů a 17,4% podíl). Dále nejvíce nositelných produktů prodává Garmin (0,9 milionu, 4,1 %) a čínské BBK (0,7 milionu, 3,1 %).

Podle IDC se nositelných zařízení prodalo celosvětově okolo 21 milionů, což značí asi 197,6% nárůst oproti 7,1 milionu prodaných produktů tohoto typu ve stejném čtvrtletí minulého roku. Průměrná cena chytrých hodinek byla okolo 400 dolarů a základní fitness trackery se pohybovaly okolo 94 dolarů. V tomto vede Čína, která světu poskytuje levnější nositelné produkty a stává se tak nejrychleji rostoucím trhem v této oblasti.

Apple nicméně oficiálně nepotvrdil, kolik přesně prodal svých chytrých hodinek, jelikož jsou tyto produkty zařazeny do kategorie „Ostatní produkty“ spolu s iPody nebo Apple TV.

Zdroj: MacRumors
.