Zavřít reklamu

Zatímco funkci zobrazení příchozího hovoru z iPhonu nabízí řada různých hodinek a náramků, přijetí hovoru zůstávalo až doposud exkluzivitou Apple Watch. Nyní s funkcí přijetí hovoru z iPhonu přišly také chytré hodinky Fossil Gen 5 v nejnovější aktualizaci operačního systému Wear OS.

S iPhonem si rozumí řada chytrých hodinek či fitness náramků. První vlaštovkou byly hodinky Pebble, nejlépe si ale proti konkurenci vedly právě zmíněné hodinky Fossil. K řadě nejrůznějších funkcí, které Fossil Gen 5 doposud nabízely, tento týden přibyla také možnost přijetí telefonního hovoru z iPhonu. Fossil Gen 5 byly – stejně jako ostatní nositelná elektronika, vybavená operačním systémem Wear OS – kompatibilní s iPhonem řadu let. Co se telefonních hovorů z iPhonu týče, až donedávna nabízely pouze upozornění, přičemž hovor jako takový museli uživatelé přijmout přímo na svém iPhonu.

Přijetí hovoru na Fossil Gen 5 funguje stejně jako na Apple Watch, tedy bez nutnosti vytahovat iPhone z kapsy. Kromě toho může uživatel k provádění telefonních hovorů na hodinkách využít také přepracovanou aplikaci Phone. Podle prvních ohlasů funguje vše bez problémů. iPhone hodinky „vidí“ jako Bluetooth headset a při hovoru je potřeba hodinky držet co nejblíže u obličeje. Je to proto, že mikrofon si údajně neumí poradit se zvukem tak, jako mikrofon chytrých hodinek Apple Watch.

Funkce přijetí hovoru z iPhonu je nicméně vázaná na model Gen 5, nikoliv obecně na nejnovější aktualizaci operačního systému Wear OS – pravděpodobnost, že se této funkce dočkáme i u jiných chytrých hodinek nebo náramků s tímto operačním systémem, je tedy prozatím velmi malá.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: Cult of Mac

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více