Zavřít reklamu

Hlasovou asistentku Siri můžeme využít k provádění nespočtu různých akcí. Jednoduše ji stačí aktivovat, zadat příkaz a vyčkat na provedení. Mimo jiné se možnost využití Siri hodí například tehdy, kdy nemáte volné ruce a potřebujete na iPhonu například někomu zavolat. Siri tak jednoduše aktivujete vyslovením příkazu Hey Siri a následně vyslovíte příkaz pro zavolání se jménem kontaktu, tj. například call Vratislav. Siri ihned vybraný kontakt vytočí a telefonu se nemusíte ani dotknout. Vytáčet tak lze i klasická čísla, popřípadě lze říct vztah kontaktu, pokud jej máte nastavený – třeba call girlfriend.

iOS 16: Jak ukončit hovor pomocí Siri

Pokud jste však tímto způsobem bez dotknutí se iPhonu někomu zavolali, tak byl doposud problém hovor stejným způsobem ukončit. Pokaždé bylo nutné buď počkat na to, až hovoru ukončí druhá strana, anebo jste se museli dotknout displeje či stisknout tlačítko. Dobrou zprávou ale je, že v iOS 16 už můžeme hovory pomocí Siri nejen vytáčet, ale také „pokládat“. Tuto funkci je každopádně prvně nutné aktivovat, a to následujícím způsobem:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže, kde najděte a otevřete sekci Siri a hledání.
  • Následně věnujte pozornost hned první kategorii s názvem Požadavky na Siri.
  • V rámci této kategorie pak otevřete řádek Ukončení hovorů pomocí Siri.
  • Zde už pak jen stačí přepínačem funkci Ukončení hovorů pomocí Siri přepínačem aktivovat.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné aktivovat funkci, pomocí které lze jednoduše s využitím Siri ukončit probíhající hovor, bez nutnosti se dotknout iPhonu. Stačí, abyste jednoduše řekl například příkaz Hey Siri, hang up. Abyste každopádně tuto funkci mohli využít, tak musíte mít buď iPhone 11 a novější, anebo klidně starší, avšak s připojenými podporovanými sluchátky, mezi které se řadí AirPods nebo Beats s podporou Siri. Někteří uživatelé by se mohli obávat toho, že Siri takto může hovor poslouchat a odesílat data z hovorů na servery Applu, jenže opak je pravdou, jelikož se celá tato funkce vykonává přímo na iPhonu, bez odesílání jakýchkoliv dat na vzdálené servery.

.