Zavřít reklamu

iCloud je jablečná služba, která slouží k zálohování a synchronizaci všech vašich dat. Zdarma vám Apple ke každému Apple ID poskytne 5 GB úložiště na iCloudu zdarma, za větší místo si pak samozřejmě musíte připlatit, a to ve formě měsíčního předplatného. Částky za větší iCloud však rozhodně nejsou bůhvíjak vysoké a rozhodně stojí za to tuto cloudovou službu mít a využívat ji. Mezi nejčastěji zálohovaná data na iCloud patří bezesporu fotografie a videa, občas se ale může stát, že iPhone z nějakého důvodu některé z nich na iCloud neodešle. V tomto článku se proto podíváme na 5 tipů, co v takové situaci dělat.

Zkontrolujte nastavení

Abyste mohli odesílat fotografie a videa na iCloud, tak je samozřejmě nutné, abyste měli aktivní funkci Fotky na iCloudu. Občas se může stát, že se tato funkce jeví jakožto aktivní, ve skutečnosti je ale vypnutá a přepínač je pouze zaseklý v aktivní poloze. V takové situaci tedy stačí, abyste Fotky na iCloudu vypnuli, a poté opětovně zapnuli. Toho docílíte tak, že přejdete do Nastavení → Fotky, kde se pomocí přepínače u možnosti Fotky na iCloudu pokuste provést deaktivaci a následně opětovnou aktivaci.

Dostatek místa na iCloudu

Jak už jsem zmínil v úvodu, tak pro využití iCloudu je nutné, abyste na něm měli dostatek volného místa, které získáte předplacením. Konkrétně jsou, mimo tarifu zdarma, k dispozici tři placené tarify, a to 50 GB, 200 GB a 2 TB. Hlavně v případě dvou prvních zmíněných tarifů se může stát, že vám prostě a jednoduše dojde místo, což můžete vyřešit buď odstraněním nepotřebných dat, anebo navýšením úložiště. Samozřejmě, pokud vám dojde místo na iCloudu, tak vám nebude fungovat ani odesílání fotek a videí na něj. Aktuální stav úložiště na iCloudu můžete zjistit v Nastavení → váš profil → iCloud, kde se vám nahoře zobrazí graf. Pro změnu tarifu přejděte do Spravovat úložiště → Změnit tarif úložiště. 

Vypněte režim nízké spotřeby

Pokud vám na iPhonu klesne nabití baterie na 20 či 10 %, tak se vám zobrazí dialogové okno, ve kterém lze aktivovat režim nízké spotřeby. Tento režim pak můžete mimo jiné aktivovat také ručně, a to skrze Nastavení či ovládací centrum. Pokud režim nízké spotřeby aktivujete, tak se sníží výkon zařízení a zároveň dojde k omezení některých procesů, včetně odesílání obsahu na iCloud. Chcete-li odesílání fotek a videí na iCloud obnovit, tak je nutné režim nízké spotřeby deaktivovat, popřípadě můžete přejít do knihovny ve Fotkách, kde lze po sjetí úplně dolů ručně odesílání obsahu na iCloud aktivovat bez ohledu na režim nízké spotřeby.

rezim_nizke_spotreby_baterie_usporny_rezim_iphone_fb

Připojte iPhone k napájení

Fotografie a videa se na iCloud mimo jiné synchronizují především tehdy, pokud je iPhone připojen k napájení. Máte-li tedy problémy se synchronizací, tak stačí, abyste váš jablečný telefon připojili k napájení, po čemž by se odesílání na iCloud mělo opětovně rozjet. Nemusí k tomu ale dojít ihned – ideální je, pokud iPhone necháte veškeré fotky a videa odeslat přes noc s tím, že jej tedy necháte připojený k napájení. Tento postup je jednoduše ověřený a ve většině případech funguje.

iphone_connect_pripojit_lightning_mac_fb

Restartujte iPhone

Prakticky pokaždé, když máte nějaký problém s moderními technologiemi, tak vám všichni radí, abyste je restartovali. Ano, může se to zdát otravné, věřte ale, že takový restart dokáže doopravdy většinu věcí vyřešit. Jestliže vám tedy žádný z předchozích tipů nepomohl, tak váš iPhone jednoduše restartujte, čímž se problémy dost možná vyřeší. Restart iPhonu s Face ID provedete podržením bočního tlačítka a tlačítka pro zvýšení hlasitosti, kde pak stačí přejet po posuvníku Vypněte přejetím, na iPhonu s Touch ID pak podržte zapínací tlačítko a taktéž přejeďte po posuvníku Vypněte přejetím. Následně stačí iPhone opětovně zapnout.

.