iWant

G-Map – skutečná navigace pro iPhone 3G. Blýská se na lepší časy?

iWant

Před pár dny se objevila skutečná navigace pro iPhone 3G. Mnohými tolik očekávaný produkt. Do této chvíle byla jediná možnost využívat k navigaci nativní aplikaci Maps, ale jelikož tato aplikace potřebovala připojení k Internetu (Google Maps), tak nebyla zrovna vhodným společníkem. Navíc to nebyla klasická turn-by-turn aplikace. G-Map přichází s offline mapami a navíc G-Map v některých městských oblastech nabízí i 3D pohled.

 


Ale nejásejte předčasně, ani G-Map není dokonalý. Zaprvé jsou v tuto chvíli dostupné mapy pouze pro západ USA. Do konce prosince se dočkáme ještě map pro východ USA. Pro Evropu by se měly mapy objevit někdy v prvním čtvrtletí příštího roku. Bohužel tato navigace neobsahuje hlasovou navigaci, což řidičům trošku znepříjemňuje její využití. A dle ohlasů si několik uživatelů stěžuje na špatnou stabilitu či případně na to, že je program ne vždy dokáže podle GPSky najít. Spousta těchto problémů ale pravděpodobně bude vyřešena v budoucích aktualizacích.

Aplikace s mapami západního pobřeží USA zaberou zhruba 1,5GB vaší paměti iPhonu. Stejný prostor by měli zabrat i mapy východního pobřeží. Aplikaci si kupujete zvlášť pro jednotlivé oblasti, ale co mě nejvíce potěšilo je určitě její cena. Neuvěřitelných $19.99! Uvidíme, jestli do vydání map Evropy se aplikace zlepší a bude tou vytouženou aplikací, na kterou spousta řidičů čeká. Nebo přijde konečně Tom Tom či jiná firma se svojí navigací?