Zavřít reklamu

Do App Store dorazila druhá verze Google Maps, jejíž největší novinkou je očekává podpora pro iPad. Vedle toho si Google připravil také další novinky jako vylepšená navigace s informacemi o dopravě a nová vyhledávací funkce Explore.

Google Maps 2.0

Google na svém blogu uvedl, že jeho nové Mapy staví na designu, který vyšel loni v prosinci pro iPhone, a ten je nyní vylepšen o několik užitečných vyhledávacích a navigačních funkcí. Některé změny také Google udělal v závislosti na ukončení jeho služby Latitude.

Google Maps 2.0 pro iOS nabízí živou aktualizaci dopravní situace a také hlášení nehod a událostí na trati, vše pak přehledně zobrazuje na mapě. Na rozdíl od verze pro Android ale zatím na iPhonu ani iPadu Google Maps neumí během navigování přepočítat trasu, když zjistí, že je nějaká výhodnější k dispozici; v budoucnu by však měla být tato funkce přidána i pro iOS.

Google Maps 2.0

Funkce Explore nabízí jednoduché vyhledávání nejbližších restaurací, kaváren, barů či hotelů. Ve vyhledávacím poli klepnete na příslušné tlačítko a rozevře se vám seznam s nejbližšími podniky. Pochopitelně se nemusíte omezovat jen na vybranou čtveřici podniků, ale do vyhledávacího pole můžete zadat libovolná místa. Google Maps je vám následně přehledně vypíší včetně hodnocení uživatelů, vzdálenosti a případně i otevírací doby či ilustrativní fotografie.

Jak upozornil na Twitteru Pavel Šraier, zobrazují již Google Maps v iOS také některé cyklomapy, nicméně zatím zejména v Praze a jen v parcích. Můžeme ale očekávat, že v budoucnu se zlepší i podpora tohoto typu map.

[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/google-maps/id585027354?mt=8″]

Zdroj: MacRumors.com, iMore.com

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.