Zavřít reklamu

Pokud si technologická společnost může rýpnout do své konkurence, buďte si jisti, že tak pokaždé udělá. Google nyní představil své telefony Pixel 7 a 7 Pro, a došlo i na Apple. Paradoxní je, že nejdříve uvádí, jak iPhony kopírují funkce Pixelů, aby poté Google s velkou slávou oznámil novinky fotoaparátů, které zase vykrádají možnosti iPhonů. 

I když je Google především softwarová společnost, tak se v oblasti hardwaru poměrně snaží. Jeho telefony Pixel přinesly už mnohé zajímavé technologie, které buď s následující generací umřely, nebo je úspěšně převzaly i jiné značky. Když se nyní prezentovaly novinky Pixelů 7, tak konkrétně Vp produktový manažer Googlu Brian Rakowski uvedl, že „Pixel byl vždy lídrem v inovacích chytrých telefonů a bereme to jako kompliment, když ostatní v tomto odvětví následují náš příklad.“ Jaký příklad to byl? V případě kopírování funkcí Applem byly hned tři. 

  • V roce 2017 představil Google telefon Pixel 2 s Always On displejem. Apple na něho přešel až s iPhony 14 v letošním roce. 
  • V roce 2018 představil Google telefon Pixel 3, který uměl noční režim. Ten se naučil až iPhone 11 o rok později. 
  • V roce 2019 představil Google telefon Pixel 4, který dostal funkci detekci autonehody. Tuto možnost získala až nyní řada iPhonů 14 spolu s novými Apple Watch. 

Rakowski následně dodal: „je to úžasný seznam průkopnických funkcí, které byly na Pixelu první, a díky nimž je telefonování mnohem užitečnější.“ Samozřejmě se otřel i o RCS ve Zprávách/iMessage, tedy standard, který Apple pořád nechce přijmout a doporučuje místo toho koupit si iPhone. To, co ale následovalo, samozřejmě dělá z Keynote pohledem jablíčkáře jistou estrádu. Google nejdříve šije do Applu, jak kopíruje funkce jeho Pixelů, aby se vytasil s novými možnostmi jeho fotoaparátů, které zase kopírují funkce iPhonů.

Nejdříve posmívání a poté vykrádání 

I když Google omezil upgrady fotoaparátů na Pixelech 7 na minimum, přibyla řada nových funkcí. Jistě zajímavou novinkou je funkce Face Unblur, která umí přidat ostrost i rozostřeným obličejům přítomných na fotografii, které detekuje chytrý algoritmus. Společně s funkcí Magic Eraser je to jistě něco, co bychom rádi viděli i v řešení editačních nástrojů aplikace Fotky v iOS. Pak jsou zde ale funkce, které Apple představil spolu s iPhony 13 a 13 Pro a nyní se tedy dostávají i na novinky Googlu.

Samozřejmě nejde o nic jiného, než o makro a filmařský režim. Pixely 7 nemají makro objektivy, které jsou součástí zejména nižší třídy telefonů a obvykle se soustředí jen na mizerné 2MPx kamery. Jde na to tedy právě stejně, jako Apple v jeho iPhonech, takže za pomoci ultraširokoúhlého objektivu. I když tedy makro Apple nevymyslel, smysl jeho zachycení kombinací hardwaru už ano, a Google jej nyní zdárně kopíruje. Ostření v jeho podání funguje od 30 mm.

Cinematic Blur pak vlastně není nic jiného než alternativa pro filmařský režim. Díky výkonu čipu Tensor G2 v Pixelech 7 tak umí jejich fotoaparáty nahrávat videa s „falešným“ bokeh efektem, kdy můžete ještě dodatečně míru rozostření ručně ladit. Jak to ve výsledku vypadá, se můžete podívat zde. Na jednu stranu se tedy Google posmívá konkurenci, jak v určitých oblastech udává trendy, na druhou stranu vzápětí uvede funkce, které naopak krade on od nich.

Google Pixely 7 a 7 Pro si budete moci koupit zde

.