Zavřít reklamu

Na začátku srpna to byla skládací zařízení Samsungu, na začátku září přišly iPhony 14 a nyní je na začátek října plánováno představení nových Pixelů 7 od Googlu. Ve stínu uplynulých událostí ale budou mít hodně těžké zaujmout. Také proto razí Google jinou strategii než ostatní, protože ví, že nepatří mezi velké hráče. 

O nových produktech Googlu víme už od května, a to z jeho konference I/O. 6. října je pak ten datum, kdy budou Pixely 7 a 7 Pro a první chytré hodinky společnosti Pixel Watch oznámeny oficiálně. Zároveň se očekává, že pro ně budou ihned otevřeny předobjednávky. Na tom by nebylo nic tak zajímavého, až na to, že Google přistoupil na jinou hru, než kterou razí oba zmínění konkurenti, tedy Apple i Samsung.

Pixel 7 a 7 Pro 

Stejně jako Nothing vnadil na svůj Phone (1), i Google postupně přidává na intenzitě pouštěných informací. Nestřeží si tajemství, jako Apple a Samsung, a po ukázce designu a barevných variantách rovnou předkládá i videa. Je to tedy strategie diametrálně odlišná od té Applu. Jde mu jednoduše o to, aby se o něm mluvilo, protože by mezi ostatními snadno zapadnul v zapomnění, obzvláště teď po hypu kolem iPhonů 14.

Pixel 7 a Pixel 7 Pro budou podle všeho disponovat OLED displeji Samsungu, které ten dodává i Applu, s úhlopříčkami 6,4 a 6,7 palců a obnovovacími frekvencemi 90 a 120 Hz, 50MPx hlavním fotoaparátem (zřejmě postaveném na senzoru Samsungu ISOCELL GN1), který by měl u standardního modelu doprovodit 12MPx ultraširokoúhlý objektiv a u modelu Pro ještě 48MPx teleobjektiv. Chybět by neměl ani stupeň odolnosti IP68. Softwarově je bude pochopitelně pohánět Android 13, který Google už oficiálně vydal.

Pixel Watch 

Pokud jde o Pixel Watch, ty by měly disponovat čipsetem Samsungu Exynos 9110, který debutoval v roce 2018 v prvních Galaxy Watch, 2 GB operační paměti, 32GB úložištěm, baterií s kapacitou 300 mAh a USB-C portem. Očekávat lze také sadu senzorů pro sledování sportovních aktivit a fyzické kondice, senzor srdečního tepu a snímač SpO2. Softwarově budou postaveny na systému Wear OS (přesněji řečeno ve verzi 3 nebo 3.5). Stát budou údajně 399 dolarů (zhruba 9 800 Kč) a budou to mít hodně těžké, protože konkurence v podání Galaxy Watch je vysoká.

Od telefonů toho příliš očekávat nelze, otázkou je, jak překvapí hodinky. Ty jsou kontroverzní už jen tím, jak starý mají čip, jaké je jejich kruhové pouzdro, a také systémem výměny řemínků. Pro nás je to ale všechno trochu složitější, protože Google nemá v České republice oficiální zastoupení a pokud byste si tedy na jeho produkty dělali zálusk, budete se muset spolehnout na šedý dovoz.

Potenciál zde nicméně je, protože Pixely bodují svým originálním vzhledem s jejich unikátním výstupem pro sestavu fotoaparátů, stejně jako operačním systémem bez zbytečných nadstaveb, tedy tzv. čistým Androidem. Podle dosavadních zpráv o jejich výbavě ale jasně ztrácejí v oblasti displeje, který ještě neposkytuje adaptivní obnovovací frekvenci, což je rozhodně škoda, protože velcí hráči už ji v daných modelech mají. 

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.