Zavřít reklamu

Nedávno jste si u nás mohli přečíst článek o příchodu nesmírně očekávané streamovací služby Disney+, na což samozřejmě musel zareagovat třetí významný hráč v tomto segmentu – HBO se službou HBO Max. V současné chvíli zde sice kraluje Netflix, který investuje nemalé peníze do vlastní produkce a prakticky neustále tak přináší nesmírně zajímavé snímky nejrůznějších žánrů, avšak to by se teoreticky mohlo brzy změnit. Pojďme si proto posvítit na obsah, který na jednotlivých platformách naleznete a kolik za ně zaplatíte.

Netflix

Jak už jsme uvedli výše, za aktuálního krále můžeme považovat Netflix, a to především díky jeho silné produkci. Tento gigant totiž stojí za nesmírně oblíbenými snímky, mezi které se řadí například Too Hot To Handle, Squid Game, The Witcher, La Casa de Papel, Sex Education a řada dalších. Zároveň aby toho nebylo málo, tak jsou na Netflixu k zhlédnutí i staré známé filmy a seriály s vysokou popularitou. Rozsáhlá nabídka a několik vlastních produkcí se ale odráží na ceně, která je u Netflixu o něco vyšší než u konkurence.

Základní předplatné Basic vás totiž vyjde na 199 korun měsíčně, přičemž vám umožní sledovat obsah pouze na jednom zařízení v jednom čase, a to maximálně ve standardním rozlišení. Druhou možností je předplatné Standard za 259 korun měsíčně, kdy už můžete filmy a seriály sledovat na dvou zařízení současně a těšit se z Full HD rozlišení. Nejdražším a nejlepším plánem je pak Premium. Ten vás vyjde na 319 korun měsíčně a umožní vám sledovat obsah až na čtyřech zařízeních v až 4K rozlišení.

Disney+

Během letošního roku se tuzemští fanoušci konečně dočkají spuštění dlouho očekávané služby Disney+. Firma Disney je obrovským gigantem, který vlastní práva na obrovské množství obsahu, z čeho bude platforma pochopitelně těžit. Pokud se řadíte mezi milovníky Marvelovek (Iron Man, Shang-Chi a legenda o deseti prstenech, Thor, Kapitán Amerika, Avengers, Eternals apod), ságy Star Wars, filmů od Pixaru nebo seriálu Simpsonovi, pak věřte tomu, že s Disney+ se nudit rozhodně nebudete. Co se pak týče ceny, tak nad tou stále visí otazníky. Zatímco ve Spojených státech si Disney účtuje 7,99 dolarů, tak v zemích, kde se platí eurem, se jedná o 8,99 euro. V takovém případě by cena mohla lehce překračovat hranici dvou stovek za měsíc, což je i tak ve finále menší cena než u Netflixu.

disney+

 TV+

Ačkoliv služba  TV+ nemá tak velkou popularitu, jako je tomu u konkurence, tak i přesto má rozhodně co nabídnout. Cupertinský gigant se totiž specializuje na vlastní tvorbu. Knihovna sice není největší a s ostatními se měřit nedokáže, za to v ní ale najdete spoustu kvalitních titulů. Z těch nejznámějších můžeme vypíchnout například Ted Lasso, The Morning Show a See. Z hlediska ceny si pak Apple účtuje jen 139 korun měsíčně. Zároveň ale při koupi nového zařízení s logem nakousnutého jablka získáte 3 měsíce na platformě  TV+ zcela zdarma, podle čehož se pak můžete rozhodnout, zdali se vám služba vůbec vyplatí.

Apple-TV-Plus

HBO Max

Aktuálně je v našich končinách dostupná platforma s názvem HBO GO. Ta už sama o sobě nabízí nemalé množství parádního obsahu, díky čemuž zde můžete sledovat filmy spadající pod Warner Bros, Adult Swim a další. To může potěšit především fanoušky ságy Harryho Pottera, filmu Tenet, Shreka nebo seriálu Teorie velkého třesku. HBO Max ale znatelně rozšíří celou knihovnu o spoustu dalšího obsahu, se kterým se nudit rozhodně nebudete. Potěšit by navíc měla i cena. Ačkoliv zmiňovaná verze HBO GO vyjde na 159 korun, za verzi HBO Max budete muset zaplatit o 40 korun více, respektive tedy 199 korun.

HBO MAX

Z hlediska ceny a celkového obsahu tak HBO Max rozhodně nebude žádné ořezávátko a lze očekávat, že zaujme solidní postavení v segmentu streamovacích služeb. Jak už jsme navíc zmínili v úvodu, tímto krokem HBO pravděpodobně reaguje na nedávné novinky od firmy Disney, která oficiálně potvrdila příchod své platformy do zemí střední Evropy.

Bohatá nabídka služeb

Nabídka streamovacích platforem se poměrně hezky rozrůstá, což je rozhodně dobře. Díky tomu totiž máme na dosah ruky mnohem více kvalitního obsahu, který bychom v opačném případě museli složitě shánět, případně se k němu dokonce ani nedostali. Tím nejlepším je ale samozřejmě možnost volby. Každému se totiž může líbit něco jiného, a jen proto, že většině se líbí Netflix, ještě neznamená, že to platí úplně pro všechny. Jaká služba je vaším favoritem a vyzkoušíte očekávané platformy jako HBO Max nebo Disney+?

.