Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho seriálu o historii Apple produktů si připomeneme příchod Apple TV první generace. Tento model by v dnešní době asi už nikoho neohromil, v roce 2007, kdy byla uvedena do prodeje, ale řadu uživatelů velmi zaujala. Pojďme si ve stručnosti připomenout, jak byla Apple TV první generace představena, jak vypadala a jaké nabízela funkce.

Společnost Apple představila 12. září roku 2006 na své Keynote první generaci Apple TV. Než si ale toto zařízení našlo cestu do obýváků uživatelů, uběhl nějaký čas – Apple TV byla oficiálně uvedena do prodeje až 21. března následujícího roku. První verze byla vybavena 40GB harddiskem, koncem května roku 2007 se do prodeje dostala také Apple TV se 160GB HDD, a Apple ukončil prodej verze se 40GB HDD v září roku 2009. Apple TV původně nesla název „iTV“, od toho ale musela společnost Apple kvůli shodě se stejnojmennou britskou vysílací stanicí upustit.

V lednu roku 2008 se díky nové aktualizaci softwaru stalo z Apple TV zcela samostatné zařízení, které již nebylo odkázané na počítač s iTunes. Uživatelé si nově mohli na své Apple TV přímo stahovat obsah z iTunes, prohlížet fotografie, stahovat podcasty, poslouchat hudbu nebo třeba sledovat videa z YouTube. V červnu téhož roku se v App Storu objevila aplikace Remote, která uživatelům umožňovala ovládání Apple TV za pomoci iPhonu nebo iPodu touch, a postupně přibývaly další nové funkce a aplikace.

Na Apple TV první generace původně běžel operační systém s názvem Apple TV Software, zařízení bylo osazeno mikroprocesorem Intel Pentium M a disponovalo 256 MB RAM. Apple TV první generace byla k dostání ve stříbrné barvě a dodávala se spolu s dálkovým ovladačem z bílého plastu, jehož ovládací prvky částečně připomínaly ovládání některých iPodů. Recenze na Apple TV první generace byly vcelku příznivé. Zejména po zmíněné softwarové aktualizaci byla Apple TV chválena pro jednoduchost používání, uživatelé si chválil jednoduchý a rychlý přístup k obsahu i neustále přibývající funkce.

Apple TV 1st Gen

Počátkem září roku 2015 společnost Apple ukončila podporu a servis pro svou Apple TV první generace. Od 25. května roku 2018 přestala být u tohoto modelu dostupná služba iTunes. Nástupcem Apple TV 1. generace se v září roku 2010 stala Apple TV 2. generace.

.