Zavřít reklamu

Zatímco podzimní Keynotes jsou u společnosti Apple již řadu let tradicí, jarní konference se rozhodně nekonají každoročně. Většina z těchto jarních Keynotes se konala v březnu, s výjimkou roku 2006, kdy Apple svou konferenci uspořádal v únoru, a roku 2010, kdy se pro změnu konala v dubnu. Co na svých jarních Keynotes firma až dosud představila?

Únor 2006

28. února roku 2006 představila společnost Apple hrstku zbrusu nových produktů. Jednalo se o iPod Hi-Fi, Mac mini s procesorem Intel Core Duo a nové kožené kryty na iPod. Pozvánky na tuto událost firma začala rozesílat s týdenním předstihem a novináře a odborníky v nich vyzývala k tomu, aby se „přišli podívat na nové zábavné produkty od Applu“.

Duben 2010

V dubnu roku 2010 představila společnost Apple na své mimořádné Keynote operační systém iPhone OS 4. Ten přinesl majitelům iPhonů a iPodů touch mimo jiné třeba více než stovku nových funkcí, pro vývojáře to zase znamenalo příchod nového SDK pro ještě lepší možnosti tvorby aplikací. Operační systém iPhone OS 4 přinesl novinky v podobě nových možností multitaskingu, možnosti rychlejšího přepínání mezi aplikacemi, možností tvorby složek nebo třeba vylepšenými funkcemi mailu.

Podívejte se na snímky operačního systému iPhone OS 4 z Wired:

Březen 2011

22. února roku 2011 začala společnost Apple rozesílat pozvánky na svou mimořádnou Keynote, naplánovanou na 2. března téhož roku. Na této akci firma světu představila iPad druhé generace, operační systém iOS 4.3 a aplikace Garage Band a iMovie pro iPad. Tablet od Applu byl v té době již velmi populárním produktem a zraky laické i odborné veřejnosti se netrpělivě upínaly k jeho druhé generaci. Ta přinesla novinky v podobě nového procesoru A5, předního i zadního fotoaparátu a tříosého gyroskopu.

Březen 2012

Ani v březnu následujícího roku neochudil Apple svět o svou mimořádnou Keynote. Na konferenci konané v Yerba Buena Center Apple představil například Apple TV třetí generace, japonskou mutaci hlasové asistentky Siri nebo třeba iPad třetí generace. Mezi softwarové novinky patřily aplikace iPhoto pro iPhone a iPad a operační systém iOS 5.1. Tim Cook na této akci také pronesl řeč, v jejímž rámci mluvil o současném „post-PC světě“, v jehož středu už dávno nestojí osobní počítače.

Březen 2015

Po akci, na které představil Apple TV a iPad třetí generace, si Apple dal s jarními Keynotes celé tři roky pauzu. Další mimořádná konference se konala až v březnu roku 2015, nesla podtitul „A Spring Forward“ a firma na ní představila světu například nový MacBook nebo operační systém iOS 8.2, prozradila datum zahájení prodeje i cenu očekávaných Apple Watch a představila platformu ResearchKit.

Březen 2016

Místem konání jarní Keynote s podtitulem „Let us loop you in“ se 10. března roku 2016 stala Town Hall v sídle firmy na 1 Infinite Loop. Jedním z hlavních bodů této Keynote bylo představení nového iPhonu SE. V těle, připomínajícím oblíbený iPhone 5S, se ukrývaly skvělé funkce a opravdu dobrý výkon, a řada uživatelů v následujících letech (zatím) neúspěšně volala po druhé generaci tohoto populárního drobečka. Kromě iPhonu SE představil Apple na jaře roku 2016 také platformu CareKit a další softwarové novinky.

Březen 2018

O rok později uspořádala společnost Apple další jarní Keynote. Konference se konala na půdě školy Lane Tech College Prep High School a firma na ní představila svůj nový iPad, určený zejména pro potřeby školství a vzdělávání. Úhlopříčka displeje tohoto tabletu činila 9,7 palce a iPad nabídl také podporu pro Apple Pencil. Co se softwaru týče, představil Apple na jaře roku 2018 aktualizace aplikací Pages, Keynote, Numbers, GarageBand a Clips, a programy Everyone Can Code a Everyone Can Create.

Březen 2019

Na jaře loňského roku byla mimořádná Keynote od Applu tak trochu jiná. Firma na ní totiž s velkou slávou představila trojici svých zbrusu nových služeb – herní  Arcade, streamovací  TV+ a zpravodajskou  News+. Kromě toho byla na konferenci představena také nová kreditní karta, která vzešla ze spolupráce společnosti Apple s Goldman Sachs. O svých plánech zaměřit se intenzivně na služby hovořil Tim Cook již několik let, teprve v březnu loňského roku ale ukázal, co tím skutečně myslí.

 

.