Zavřít reklamu

Zajímavá hra Sky: Children of the Light se poprvé představila světu během zářijové keynote v roce 2017. Mělo jít o exkluzivní titul pro novou generaci Apple TV, který měl demonstrovat schopnosti nového hardwaru. Z původních plánů však sešlo, hra se potýkala s problémy při vývoji a následně ztratila svojí exkluzivitu. Nyní je konečně v App Store, s jiným názvem než na začátku, a k dispozici i pro iOS a iPadOS.

Sky: Children of the Light je jakýmsi hybridem onlinové adventury. Cílem hry je prozkoumávat rozličné světy, plnit různé úkoly a hlavolamy a to vše společně se svými kamarády, v plně multiplayerovém režimu.

Hra na svou online složku do velké míry spoléhá, neboť je na ní celý sociální aspekt postaven. Hráči by se měli náhodně potkávat a volně vytvářet skupinky, ve kterých budou jednotlivé světy prozkoumávat. Mohou si také upravovat své herní avatary, darovat ostatním dárky a další herní předměty a plnit mnoho společných aktivit.

Titul je k dispozici zdarma, nabízí však několik druhů mikrotransakcí, včetně různých balíčků a season passu. V budoucnu by se do hry měly dostat nové světy, které budou vývojáři postupně přidávat. Hra je k dispozici pro iOS zařízení disponující iOS 9 a novějším. Pro Apple TV je třeba jakákoliv verze tvOS. Odkaz do App Store najdete zde.

.