Zavřít reklamu

Společnost Google uveřejnila seznamy trendů, které uživatelé v rámci jeho vyhledávače hledali na internetu v roce 2021. Jasně z toho vyplývá, že se svět zajímal o fotbal, nešťastnou událost herce Aleca Baldwina, ale třeba i 3. fázi filmového univerza společnosti Marvel. 

Chcete-li se podívat na rok 2021 ve vyhledávání Googlu, můžete tak udělat na jeho stránkách. Najdete zde přehledy nejen pro celý svět, ale i jednotlivé země, tedy také Českou republiku. Jednotlivé kategorie se však pro dané země liší, spojuje je tak jen globální výběr odrážející chování všech uživatelů vyhledávače Google po celém světě.

Zajímavosti ze světa 

Mistrovství Evropy ve fotbale 2020, označované též jako UEFA Euro 2020, bylo 16. Mistrovství Evropy ve fotbale, které se mělo původně konat od 12. června do 12. července 2020, ale bylo o rok odloženo kvůli pandemii covidu-19 v Evropě. Ač bylo konání turnaje přeloženo na rok 2021 (turnaj se konal od 11. června do 11. července), zůstal mu původní název včetně letopočtu. Vtip je zde v tom, že na 5. místě globálního žebříčku hledání figuruje výraz Euro 2021, nikoli Euro 2020. Jak je tedy vidět, organizátoři měli sáhnout i po přejmenování, protože takto způsobili jen mnohé zmatky. Fotbal se nicméně týká i dalších hledání. Druhou nejhledanější videohrou světa byla totiž FIFA 22. Mezi nejhledanější sportovní kluby světa pak patří Real Madrid CFChelsea F.C.Paris Saint-Germain F.C. a FC Barcelona.

Bitcoin je sice nejpopulárnější kryptoměnou světa, ale mezi sekcí Zprávy jej převálcoval Dogecoin, tedy kryptoměna, jejíž znakem je legendární pes Shiba-Inu známý z internetových memů. Tato měna navíc vznikla jako recese, a to už v roce 2013. Právě během letošního roku ale nabrala na popularitě, protože se vyšplhala na své historické maximum (to se ale povedlo většině kryptoměn). I když samozřejmě poté cena padla, i tak tato měna od doby svého vzniku vyrostla o více jak 17 tisíc procent.

Nešťastný Alec Baldwin 

Tragédie, která se udála při natáčení snímku Rust, oblétla celý svět. Alec Baldwin zde nešťastnou náhodou usmrtil střelou z pistole kameramanku Halynu Hutchins. Kauza je stále poměrně živá, a proto v trendech stále roste, protože lidé hledají nové a nové informace. Ty poslední herec zveřejnil v rozhovoru pro televizi ABC, ve kterém zmiňuje, že vinu na smrti své kolegyně odmítá. Heslo „Alec Baldwin“ obsadilo nejen první místo ne vyhledávání herců, ale také lidí obecně.

Ve filmovém průmyslu nicméně zajímaly lidi ještě další věci. Nejčastěji to byly komiksové počiny z dílny společnosti Marvel, protože nejvyhledávanějším filmem se stal snímek Eternals, kdy jej následuje Black Widow. Hit podzimu Duna je třetí, přičemž 4. pozice patří další „marvelovce“ Shang-Chi a legenda o deseti prstenech. Pátý je pak nejúspěšnější snímek Netflixu Red Notice. Tato streamovací síť pak bodovala i v televizních pořadech, a to samozřejmě se Squid Game, tedy Hrou na oliheň, která byla ve vyhledávání nejpopulárnější. 

.