Zavřít reklamu

Hlavní stránka a její možnosti

Začněme u samotného základu, respektive u hlavní stránky, která hráči nabízí poměrně rozsáhlé možnosti. Úplně nahoře se totiž nacházejí větší panely informují o zdánlivě nejrelevantnějších možnostech – například o spuštění poslední hry, přátelích či o titulu, který si můžete zpřístupnit v rámci Game Passu. Tím to ale ještě nekončí. Hned pod tím totiž najdete příběhy, doslova ve stejné podobě, v jaké je můžete znát z Instagramu. Konkrétně se jedná o příběhy her, kterým jste věnovali nějaký ten čas. Samozřejmě ty slouží pro informování o nejrůznějších novinkách, aktualizacích, komunitních akcích a dalších eventech.

Ve spodní části vám pak aplikace zobrazí aktivní přátele a další doporučené hry. Mimo posledních zapnutých titulů zde najdete například hry oblíbené u přátel, doporučení z Game Passu nebo celkově nejoblíbenější kousky, které jsou pochopitelně častokrát k dispozici zcela zdarma. V závěru ještě nesmíme zapomenout zmínit ikonku zvonečku v pravém horním rohu. Po jeho rozkliknutí se hráči zobrazí veškeré notifikace za poslední dobu.

Moje knihovna: Záznamy a hry

Mnoho hráčů vnímá kartu Moje knihovna jako obyčejný prostor, kde naleznete vlastní záznamy z her, případně jednotlivé tituly a vaše konzole. Jednoduše si tak zde můžete rozkliknout vaše poslední snímky obrazovky, projít si jednotlivé záznamy a kupříkladu si je uložit do vašeho iPhonu nebo je rovnou sdílet, případně také smazat a udělat tak mezi nimi pořádek. Když se pak přesunete do sekce HRY, uvidíte vaši kompletní knihovnu. Je dobré zmínit, že si jednotlivé hry můžete různě seřadit (abecedně, podle posledního hraní, na základě poslední aktualizace apod.), případně je filtrovat na základě řady atributů (například na vlastněné/Game Pass, optimalizované pro Xbox Series X|S, podle počtu hráčů či žánrů apod.).

Xbox aplikace pro iPhone: Záznamy

Když si pak některou hru rozklikneme, zobrazí se nám základní informace o konkrétním titulu, přátelích hrající danou hru, herních úspěších a funkcích. V této části je ale k dispozici zcela zásadní vychytávka! Prostřednictvím appky v telefonu si totiž můžete dát konkrétní hru stahovat do vaší konzole Xbox, a to nehledě na to, kde se zrovna nacházíte. V praxi to má poměrně skvělé využití. Pokud jste například ve škole/práci a se spolužáky/kolegy se domluvíte na společném večerním hraní konkrétní hry, můžete si ji dát rovnou stahovat. Jakmile pak dorazíte domů, můžete se okamžitě pustit do hraní.

Vzdálené stahování a instalace her ale nemusí fungovat každému. Konkrétně totiž musíte mít povoleny takzvané vzdálené funkce, které můžete zapnout přímo na konzoli Xbox. Stačí jen otevřít Nastavení > Zařízení a připojení > Vzdálené funkce > Povolit vzdálené funkce.

Dálkové ovládání konzole

Zmiňované vzdálené funkce navíc odemykají i řadu dalších možností. S jejich pomocí v kombinaci se samotnou aplikací Xbox můžete váš iPhone proměnit v bezdrátový ovladač a kompletně s ním ovládat celou konzoli. V takovém případě stačí být na hlavní stránce a nahoře vpravo klepnout na ikonku konzole a sítě (vedle zvonečku s notifikacemi) a následně vybrat možnost Otevřít dálkové ovládání. V takovém případě ani nemusí být konzole a telefon připojeny na stejné síti, a i přesto vám bude vše fungovat. Něco takového přijde vhod například při brouzdání internetem, psaní dlouhých hesel a podobných.

Vzdálené hraní

Co dělat, když si chcete zahrát vaší oblíbenou hru, ale někdo vám okupuje televizor? Microsoft naštěstí na tyto případy myslel a přišel s poměrně povedeným řešením. Stačí totiž váš herní ovladač připojit k iPhonu či iPadu a gaming si vychutnat na něm. O zpracování a vykreslení konkrétních her se i přesto postará konzole, avšak výsledný obraz nebude posílat tradičně do televize, ale bezdrátově do vašeho zařízení. Vy pro změnu odesíláte instrukce k ovládání. I v tomto případě je ale nutné mít aktivní zmiňované vzdálené funkce.

xbox pro iphone

Použití je navíc nesmírně jednoduché. Jak už jsme zmínili výše, samotným základem je připojení controlleru k vašemu iPhonu/iPadu. Následně se stačí přesunout do aplikace Xbox, vpravo nahoře klepnout na ikonku konzole a sítě (vedle zvonečku s notifikacemi) a vybrat možnost Vzdálené hraní na tomto zařízení. Následovně se váš iPhone připojí ke konzoli a vám už tak nic nebrání v tom, abyste se naplno pustili do hraní. Případně se také nabízí alternativní řešení v podobě služby cloudového hraní Xbox Cloud Gaming. V takovém případě si vystačíte s herním ovladačem, předplatným Game Pass Ultimate a stabilním internetovým připojením, přičemž následně se můžete do hraní pustit na prakticky jakémkoliv zařízení – a to dokonce i bez nutnosti vlastnit samotnou konzoli.

Informace o hráči a chat

V závěru si ještě pojďme posvítit na další poměrně důležitou kartu – s informacemi o samotném hráči. Zde si totiž můžete prohlédnout váš osobní profil a příspěvky, řadu věcí si přenastavit a celkově jej tak vyšperkovat k obrazu svému. Něco takového pravděpodobně asi ani nemusíme zmiňovat. Co je však o něco zajímavější, je výčet herních úspěchů. Na jednom místě tak naleznete všechny detailní informace o tom, jak moc dobří hráči vlastně jste, jak se vám daří, a jak jste na tom s ohledem na vaše přátelé – aneb proč se nepokusit obsadit první příčku získáváním herních úspěchů a zcela trumfnout vaše přátele.

xbox aplikace pro iphone profil

V tomto článku také rozhodně nesmí chybět zmínka o chatu. Jedná se hned o druhý panel, ve kterém najdete konverzace se všemi vašimi přáteli. Ať už jste doslova kdekoliv – v blízkosti vaší konzole či nikoliv – můžete dát ostatním vědět, zdali v daný den dorazíte, a případně v kolik.

.