Zavřít reklamu

S blížícím se vydáním nových verzí operačních systémů iOS 7 a OS X Mavericks se Apple snaží připravit zaměstnance svých kamenných obchodů. Spustil iniciativu jménem iBooks Discovery (objevování iBooks), díky které budou dostávat zdarma určité elektronické knihy iBooks, aby se lépe s produktem seznámili a byli schopni odpovídat na případné dotazy zákazníků.

Načasování takové iniciativy dává smysl kvůli přidání aplikace iBooks do OS X (od nové verze Mavericks), díky které budou moci i uživatelé Macintoshů své iBooks číst, anotovat a používat jako studijní nástroje na svých počítačích. Spuštění iBooks Author (aplikace na tvorbu iBooks) a interaktivních iBooks Textbooks v lednu 2012 tedy Apple letos následuje přinášením elektronických knih a učebnic do každodenního života. Společně s e-knihami se Apple snaží lépe vzdělávat vlastní zaměstnance i šířením beta verze OS X Mavericks a možností se podílet na vylepšení obchodů či samotných produktů.

Jedním z důvodů takových snah může být i nový cíl výkonného ředitele Applu Tima Cooka zvýšit počet prodaných iPhonů v Apple Storech. Obzvlášť v USA jsou totiž majoritními prodejci telefonní operátoři, což škodí Applu. iPhone dává mnohem větší smysl s celým Apple ekosystémem, který má zákazník na dlani v každém Apple Storu. Cook oprávněně považuje iPhone za „magnet“ Apple ekosystému, který motivuje uživatele k zakoupení dalších produktů jako je iPad, iPod či Mac. Apple tedy spustil i další slevové akce (např. Back to School) a vykupování starších produktů za slevu na produkty nové.

Součástí velkého spuštění iOS 7 a OS X Mavericks je u firmy Apple příprava všech zaměstnanců tak, aby přechod uživatelů na nové verze byl co nejjednodušší a nejpříjemnější, respektive aby nový marketingový tah přitáhl uživatele nové. Zda-li bude úspěšný uvidíme za čtvrt roku.

Zdroj: MacRumors.com
.