Zavřít reklamu
iWant

iMyFone TunesMate – snadný a efektivní nástroj pro správu vašeho iPhonu, iPadu a iPodu

iWant

Máte doma iPhone či iPad a z nějakého důvodu se vám nelíbí správa tohoto zařízení skrze klasické iTunes? Ať už je to z jakéhokoliv důvodu, dnes se podíváme na program, který dokáže originální řešení od Applu velmi efektivně nahradit. iMyFone TunesMate je jakási jednodušší verze iTunes, která toho však umí poměrně dost a uživatel zde najde naprostou většinu základních funkcí, kterou pro správu svého iOS zařízení potřebuje, plus něco navíc. iMyFone TunesMate je k dispozici jak pro platformu Windows, tak pro macOS.

Než se podíváme na program blíže, je nutné zmínit cenovou politiku, kterou autoři u tohoto programu nastavili. K dispozici je trial zdarma, v rámci kterého si můžete základní funkce programu vyzkoušet. Následuje roční licence na jedno zařízení, neomezená licence na jedno zařízení, rodinná licence a neomezená licence. Co se týče cen za jednotlivé licence, základní balíček stojí 29,95 dolarů na rok, který je omezen na jednu instalaci. Základní neomezená licence stojí 39,95 dolarů a rodinná 49,95 dolarů (instalace na 2-5 různých počítačů). Na vrcholu nabídky stojí zcela neomezená licence, která vás nelimituje co se počtu instalací týče, a která stojí 259,95 dolarů. Kompletní ceník naleznete zde.

Po rychlé instalaci je program připravený k používání. Uživatelské rozhraní je poměrně prosté a čistě řešené, což pomáhá s jeho přehledností. Vzhledem k tomu, že jde primárně o iPhone/iPad manažer je třeba iOS zařízení připojit. Jakmile je nějaké iOS zařízení připojené, objeví se vám petice základních záložek dle pěti základních funkcí programu – Home, Music, Photos, Videos a Apps.

Dle názvu jednotlivých záložek je poměrně jasné, co se zde provádí. První záložka vám nabídne základní informace o připojeném zařízení (stejně jako úvodní obrazovka v iTunes) a několik rychlých pokynů jako je stažení audia/videa z iPhonu do PC/Macu či jejich konvertování do knihovny v iTunes. To samé v případě obrázků. Návod na přesun hudebních souborů z iPhonu do knihovny iTunes najdete zde.

V záložce Music se vám zobrazí detailní informace o audio souborech, které se v iPhonu/iPadu/iPodu nachází. Můžete je zde následně upravovat, přejmenovávat, přesouvat, vytvářet playlisty apod. Ovládání je podobné jako v iTunes.

Třetí záložka je věnována videím a čtvrtá fotografiím. Zde platí to, co v případě audio souborů. Program tak plní funkce klasického souborového manažeru s několika základními funkcemi.

  

Poslední záložku tvoří Apps a překvapivě zde najdeme aplikace. Konkrétněji jde o seznam všech nainstalovaných aplikací, které máte ve vašem připojeném zařízení nainstalované. Vidíte jejich verzi, velikost a velikost přidružených souborů. V tomto okně můžete aplikace odstraňovat a to jak po jedné, tak i po několika zároveň. Aplikace o které již nestojíte stačí jen označit a zvolit možnost odstranit.

Pokud vás problematika fungování iMyFone zajímá více do detailu, či máte nějaké nejasnosti ohledně funkcí a fungování, na oficiálním webu vývojářů se nachází rozsáhlá databáze návodů a často kladených dotazů – ty si můžete přečíst zde.