Zavřít reklamu

Apple zveřejnil nové údaje týkající se uživatelské základny operačního systému iOS 12. Co se jeho přijetí týče, došlo k dalšímu pětiprocentnímu nárůstu a iOS 12 tak nyní běží na 80 %  všech aktivních iOS zařízení. Apple aktualizaci příslušných údajů aktualizoval na své webové stránce určené vývojářům pro App Store.

Jedná se o první aktualizaci od počátku ledna tohoto roku, kdy byl podle Applu iOS 12 nainstalován na 75 % všech iOS zařízení. 78 % tvořila zařízení, která byla stará čtyři roky a méně. Podle současných statistik tvoří zařízení, stará čtyři a méně let, 83 % všech aktivních zařízení, na nichž běží nejnovější verze operačního systému iOS.

Loni v prosinci Apple oznámil, že na 70 % všech aktivních iOS zařízení je nainstalován iOS 12. Když se na rychlost a míru přijetí iOS 12 podíváme podrobněji, můžeme vidět, že v poslední době došlo k jejímu zpomalení – nárůst za posledních osm týdnů je stejný, jako za povánoční sezónu, tedy za období mezi loňským prosincem a letošním lednem. Přesto je ale míra přijetí iOS 12 o něco lepší, než u předchozí verze iOS. Loni v lednu běžel iOS 11 na 65 % všech aktivních zařízení, což je o 10 % méně než u iOS 12 za minulý měsíc.

Apple minulý týden vydal třetí vývojářskou i veřejnou betu operačního systému iOS verze 12.2. Součástí nejnovější aktualizace jsou noví Animojis, rozšíření nativní aplikace News do Kanady, ikonka 5G pro zákazníky operátora AT&T a hrstka dalších novinek. Počet aktivně používaných Apple zařízení činí podle firmy v současnosti 1,4 miliardy, z toho 900 milionů tvoří iPhony.

Apple se po vydání nových iPhonů potýkal se snížením prodejů, čelit musel i pokusům o zákaz prodeje v Německu a Číně nebo stížnostem zákazníků ohledně zvyšujících se cen. Tim Cook se nicméně nechal slyšet, že důležitější než čísla, týkající se prodejů, je pro něj spokojenost zákazníka a služby, na které Apple klade čím dál větší důraz.

iphone iOS 12-squashed
.