Zavřít reklamu

K představení aktuálně nejnovějších operačních systémů v podobě iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15 došlo již před několika dlouhými měsíci, konkrétně na vývojářské konferenci WWDC, na které Apple představuje nové verze svých operačních systémů každý rok. V současné době jsou veškeré zmíněné systémy k dispozici pouze v rámci beta verzí, dobrou zprávou ale je, že od vydání verzí pro širokou veřejnost nás dělí už jen několik málo týdnů. Celé testování se tak postupně blíží k samotnému konci. Vůbec první beta verze uvedených systémů byly vydány ihned po skončení úvodní prezentace na letošním WWDC21, od té doby vás na našem magazínu neustále zásobujeme články a návody, ve kterých se věnujeme novým funkcím. V tomto článku se budeme věnovat iOS 15.

iOS 15: Jak nastavit původní vzhled Safari

Jak už to bývá ve zvyku, tak největšího počtu novinek se letos dočkal operační systém iOS 15, rozhodně si ale nemyslete, že Apple na ostatní jablečné systémy zanevřel. Kromě toho došlo také k vydání nové verze Safari, která přišla s novými funkcemi a hlavně přepracováním rozložení. Mezi jednu z největších změn patří bezesporu přemístění adresního řádku z horní části obrazovky směrem dolů, a to za záminkou jednoduššího ovládání pomocí jedné ruky. Pravdou ale je, že se tato změna stala velmi kontroverzí a příliš uživatelů z ní úplně nadšeno nebylo. Osobně s přemístěním nemám žádný problém, každopádně tak jako tak se Apple rozhodl, že dá uživatelům na výběr. Můžete si tak zvolit, zdali chcete využívat původní zobrazení s adresním řádkem nahoře, anebo nové zobrazení s adresním řádkem dole. Stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu s iOS 15 přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, kde lokalizujte a otevřete sekci Safari.
  • Následně na další obrazovce sjeďte o kus níže, a to až ke kategorii s názvem Panely.
  • Zde už jen stačí, abyste si rozložení vybrali. To původní má název Jeden panel.

Pomocí tohoto postupu můžete na vašem iPhonu s nainstalovaným iOS 15 nastavit zpět původní vzhled Safari – stačí si zvolit možnost Jeden panel. Pokud naopak zvolíte možnost Řádek panelů, tak Safari využije svůj nový vzhled, ve kterém je adresní řádek ve spodní části obrazovky. Při využití nového zobrazení se navíc můžete jednoduše přepínat mezi panely, a to jednoduchým přejetím prstu zleva doprava či zprava doleva po adresním řádku.

safari panely ios 15

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Ano příkazový řádek jsem si přehodil nahoru jako u starší verze ale co bych uvítal je „cancel křížek“ který u iOS 14 při rozkliknutí litů prohlížeče byl vždy vlevo, nyní je nesmyslně vpravo

celý text

Čtěte více.