Zavřít reklamu

Pokud sledujete dění v jablečném světě, tak vám zajisté před několika měsíci neuniklo představení nových operačních systémů od Applu. Konkrétně jsme se dočkali představení iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15, a to na vývojářské konferenci WWDC, na které kalifornský gigant představuje nové majoritní verze systémů každý rok. V současné době jsou k dispozici veřejné a vývojářské beta verze zmíněných systémů, každopádně již zanedlouho dojde k vydání verzí veřejných, jelikož se pomalu ale jistě nacházíme na cílové rovince testování. Na našem magazínu se od samotného vydání věnujeme všem novinkám, které jsou součástí nových systémů – v tomto článku se podíváme na další možnost z iOS 15.

iOS 15: Jak změnit nastavení polohy podle IP adresy v Private Relay

Apple je jedna z mála technologických společností, kterým záleží na ochraně soukromí a bezpečí svých uživatelů. Proto neustále posiluje své systémy novými funkcemi, které ochranu soukromí a bezpečnost zaručují. V rámci iOS 15 (a dalších nových systémech) jsme se dočkali představení funkce Private Relay, která dokáže před poskytovateli sítí a webovými stránkami skrýt vaši IP adresu a další citlivé informace o prohlížení internetu v Safari. Díky tomu vás webové stránky nebudou schopné žádným způsobem identifikovat, navíc k tomu dochází také ke změně vaší polohy. Co se změny polohy týče, tak si můžete nastavit, zdali bude obecná, tudíž se virtuálně ocitnete ve stejné zemi, ale na jiném místě, anebo zdali dojde k širšímu přemístění, díky kterému webové stránky získají přístup pouze k časovému pásmu a zemi. Tuto možnost můžete nastavit následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu s iOS 15 přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak v horní části rozklikněte sekci s vaším profilem.
  • Následně je nutné, abyste o něco níže lokalizovali a klepnuli na možnost iCloud.
  • Poté sjeďte opět o kus níže, kde rozklikněte možnost Private Relay.
    • V sedmé beta verzi iOS 15 byl tento řádek přejmenován na Soukromý přenos (betaverze).
  • Zde následně klepněte na první možnost s názvem Poloha podle IP adresy.
  • Nakonec už si jen stačí zvolit buď Zachovat obecnou polohu nebo Používat zemi a časové pásmo.

Pomocí výše uvedeného postupu si tedy na vašem iPhonu s iOS 15 můžete přenastavit polohu podle IP adresy v rámci Private Relay, potažmo v Soukromém přenosu. Využít můžete buď obecnou polohu, která je odvozena z vaší IP adresy, aby vám webové stránky v Safari mohly poskytnout místní obsah, anebo můžete přejít na širší určení polohy podle IP adresy, z kterého lze zjistit jen zemi a časové pásmo.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.