Zavřít reklamu

Na vývojářské konferenci WWDC21, která se konala již před více než třemi týdny, jsme se od Applu dočkali představení nových verzí jeho operačních systémů. Konkrétně Apple přišel s iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Ihned po skončení úvodní prezentace na WWDC21 došlo k uvolnění prvních vývojářských beta verzí zmíněných systémů, takže si je vývojáři mohli ihned vyzkoušet. Před pár dny jsme se pak dočkali také vydání veřejných beta verzí, takže si zmíněné systémy může konečně vyzkoušet naprosto každý. Nových funkcí je v systémech více než dost a na našem magazínu se jim každodenně věnujeme. V tomto článku se konkrétně podíváme na novou funkci z Mailu.

iOS 15: Jak v Mailu aktivovat funkci pro ochranu soukromí

V případě, že vám někdo odešle e-mail, tak může určitými způsoby sledovat, jak s ním pracujete. Konkrétně může například zjistit to, kdy jste e-mail otevřeli, popřípadě může sledovat další aktivitu, která je s e-mailem spojená. Ve většině případech dochází k tomuto sledování prostřednictvím neviditelného pixelu, který se přidá do těla e-mailu. V iOS 15 se však nachází nová funkce, díky které si zajistíte perfektní ochranu soukromí. Nese název Chránit aktivitu v Mailu a aktivaci provedete následujícím způsobem:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu s iOS 15 přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, kde lokalizujte a klepněte na řádek s názvem Pošta.
  • Následně pak na další obrazovce sjeďte opět o kus níže, a to až ke kategorii Zprávy.
  • Dále v této kategorii rozklikněte kolonku s názvem Ochrana soukromí.
  • Nakonec už jen stačí, abyste pomocí přepínače aktivovali možnost Chránit aktivitu v Mailu.

Jakmile provedete aktivaci výše uvedené funkce, tak už si můžete být jistí tím, že iPhone udělá vše proto, aby ochránil vaši aktivitu v Mailu. Konkrétně po aktivaci funkce Chránit aktivitu v Mailu dojde ke skrytí vaší IP adresy, vzdálený obsah se pak bude načítat anonymně na pozadí, i když zprávu neotevřete. Tímto odesilatelům ztížíte sledování vaši aktivity v aplikaci Mail. Navíc k tomu zmíněná funkce zaručí, že ani odesilatelé, ani společnost Apple nebude moci získávat informace o tom, jak v aplikaci Mail pracujete. Když vám pak přijde nový e-mail, tak namísto jeho klasického stažení pokaždé, když jej otevřete, dojde k jeho stažení pouze jednou, a to bez ohledu na to, co budete dále s e-mailem provádět. A mnoho dalšího.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více