Zavřít reklamu

K představení nových majoritních verzí operačních systémů od Applu došlo již před několika dlouhými týdny, a to na vývojářské konferenci WWDC. Tato konference se koná každoročně v létě a kalifornský gigant na ní nové verze svých systémů představuje tradičně. Letos jsme se dočkali představení iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny tyto systémy jsou prozatím k dispozici ve svých beta verzích, již zanedlouho se však dočkáme vydání veřejných verzí. Na našem magazínu se již od samotného představení věnujeme novým funkcím a vylepšením, které v rámci zmíněných systémů přibyly. V tomto článku se budeme věnovat iOS 15.

iOS 15: Jak v Safari nastavit synchronizaci úvodní stránky na všech zařízeních

Jak už jsem zmínil výše, tak Apple na letošní konferenci WWDC představil iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. To ale rozhodně není vše, co jablečná společnost představila. Zmínit můžeme například „novou“ službu iCloud+, která nabízí několik nových funkcí pro ochranu soukromí, zapomenout však nesmíme ani na novou verzi Safari 15, která je k dispozici jak pro iPhone, tak i pro iPad a Mac. Pokud vlastníte jablečný počítač, tak jistě víte, že od macOS 11 Big Sur si můžete přizpůsobit úvodní stránku v Safari. V iOS tohle možné nebylo, tedy až do příchodu iOS 15, kde už si můžeme úvodní stránku v Safari přizpůsobit také. Kromě toho je možné nastavit, zdali se bude napříč všemi vašimi zařízeními úvodní stránka synchronizovat. Tuto předvolbu lze změnit zde:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu s iOS 15 přesunuli do nativní aplikace Safari.
  • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte na vaši současnou úvodní stránku.
    • Toho docílíte tak, že jednoduše otevřete nový panel.
  • Na úvodní stránce pak sjeďte úplně dolů, kde klepněte na tlačítko Upravit.
  • Tímto se ocitnete v režimu pro přizpůsobení úvodní stránky.
  • Zde nakonec nahoře stačí, abyste (de)aktivovali Použít úvodní stránku na všech zařízeních.

Pomocí výše uvedeného způsobu lze tedy na vašem iPhonu s iOS 15 nastavit, zdali se bude či nebude synchronizovat podoba úvodní stránky v Safari na všechna vaše zařízení. Pokud funkci aktivujete, tak si můžete být jistí, že úvodní stránky ze Safari na všech vašich zařízeních budou vypadat stejně. Jakmile tedy provedete jakoukoliv změnu například na iPhonu, tak se automaticky projeví i na iPadu a Macu. Synchronizaci naopak deaktivujte v případě, pokud chcete mít na všech zařízeních jiné rozložení úvodní stránky.

.